SPAR-Zamek Tarnobrzeg w półfinale Ligi Mistrzyń

Grzegorz Lipiec
W piątkowy wieczór tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg stoczyły pasjonujący bój o półfinał Ligi Mistrzyń. W pierwszym meczu Polki wygrały 3:1, ale zarówno trener Zbigniew Nęcek, jak i zawodniczki oraz kibice, wiedzieli że potyczka z Fenerbahce Stambuł nie będzie należała do najłatwiejszych.

Tak też było. Po emocjonującym meczu ekipa pod wodzą Zbigniewa Nęcka przegrała 2:3, ale to i tak wystarczyło do awansu do półfinału tych prestiżowych rozgrywek.

W pierwszej grze wieczoru przy stole spotkały się dwie najlepsze zawodniczki obu ekip. Po stronie tarnobrzeskiej Niemka Han Ying, a ze strony tureckiej Rumunka Elizabeta Samara. Od pierwszych wymian było widać, że Samara za wszelką cenę chce wygrać. Pierwszy set po wielu pasjonujących wymianach padł łupem Rumunki. W drugim znakomicie odpowiedziała „Hania”. To było zaledwie preludium do tego co można było zobaczyć w kolejnych wymianach. Licznie zgromadzona publiczność nagradzała brawami obie zawodniczki. Ostatecznie po pasjonującej pięciosetowej walce Han Ying zdobyła pierwszy punkt dla SPAR-Zamku.

W drugiej grze wieczoru Natalia Partyka zagrała z Irene Ivancan. Obie stworzyły świetne widowisko. Wielka szkoda, że Polka mimo prowadzenia 2:0 w setach i 10:8 w trzeciej partii, nie postawiła kropki nad „i”. W dwóch kolejnych setach Ivancan zdominowała Natalię i wygrała 3:2. W porównaniu do pierwszego meczu trener Fenerbahce dokonał jednej roszady. Yana Noskova przyglądała się z ławki rezerwowych poczynaniom Tajki Suthasini Sawettabut. To właśnie z nią Li Qian stoczyła pojedynek, który jak się później okazało zadecydował o awansie do półfinału Ligi Mistrzyń. „Mała” pewnie wypunktowała rywalkę i stało się to co miało się stać: SPAR-Zamek Tarnobrzeg zapewnił sobie awans do półfinału Ligi Mistrzyń. Potem w dwóch dramatycznych grach lepsze okazywały się zawodniczki ze Stambułu. W półfinale tarnobrzeżanki zagrają ze zwycięzcą pary UCAM Cartagena - TT Saint Quentin.

SPAR-Zamek Tarnobrzeg - Fenerbahce Stambuł 2:3
Wyniki gier: Han Ying - Elizabeta Samara 3:2 (9:11, 11:6, 5:11, 11:8, 11:5), Natalia Partyka - Irene Ivancan 2:3 (11:8, 11:7, 10:12, 3:11, 5:11), Li Qian - Suthasini Sawettabut 3:0 (11:6, 11:3, 11:5), Han Ying - Irene Ivancan 2:3 (11:8, 10:12, 11:5, 7:11, 7:11), Natalia Partyka - Elizabeta Samara 2:3 (14:16, 11:9, 6:11, 11:5, 6:11).
Sędziowali: Martin Becker, Alexander Ohle, Henryk Oleksiuk. Widzów: 400.