SPR JKS Jarosław przegrał w Żorach z miejscowym MTS-em

Drużynie JKS-u ekipa MTS Żory wybitnie nie leży
Drużynie JKS-u ekipa MTS Żory wybitnie nie leży facebook klubowy SPR JKS Jarosław
Jarosławianki znowu nie dały rady MTS-owi. Gospodynie wykorzystały czerwona kartkę Nataly Turkalo i „odjechały” po przerwie.

Ekipa z Żor jakoś nie leży piłkarkom JKS-u. W ostatnich meczach z MTS-em nasze dziewczyny schodziły z parkietu pokonane.

Tym razem jarosławianki pojechały na Śląsk tylko w 12 osobowym zestawieniu i trzeba przyznać że nie miały dobrego dnia. O ile pierwsze minuty były wyrównane - po golu Joanny Motowidło w 3 min. JKS wygrywał 2-1 - o tyle potem dość wyraźną przewagę osiągnęły gospodynie, które wykorzystywały proste straty jarosławianek i słabą grę w defensywie. W 25 min. MTS prowadził już 16-7. Chwilę później między 25 a 30 min. zryw przyjezdnych pozwolił im odrobić część strat.

Na końcowy wynik miała jednak niewątpliwie wpływ sytuacja z początku II połowy spotkania. W 33 min. czerwoną kartką za bardzo dyskusyjny faul ukarana została Natalya Turkalo.

– Oglądaliśmy sytuacje na video, trudno mówić tu o zagraniu kwalifikującym się na taką karę. Tak jednak zdecydowali sędziowie, szkoda nerwów na komentarze – mówi Robert Wojtaszek, prezes SPR JKS.

„Czerwień” dla liderki jarosławskiej drużyny zupełnie przystopowała JKS. Znowu zaczęły pojawiać się błędy i pasywna gra w defensywie, a miejscowe po szybkich kontrach zrobiły 8 bramkową przewagę i kontrolowały mecz.

– Na pewno zagraliśmy słaby pojedynek i nie ma co szukać usprawiedliwień. Tak się czasami zdarza. Trzeba wyciągnąć wnioski i skupić się na kolejnym spotkaniu, tak się składa, że 17 marca we własnej hali znowu podejmować będziemy lidera, teraz to lubelski AZS UMCS – podsumował szef SPR JKS.

MTS Żory - SPR JKS Jarosław 37:24 (17:14)

JKS:
Kulpa, Musakova - Wojtaszek, Bartoszek, Łobaziewicz 5, Sestakova 3, Luberecka 5, Nasiłowska 4, Strzębała 2, Bajzova, Turkało 4 cz [34-faul], Motowidło 1. Trener Vit Teleky.
Kary: 2 i 4.
Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Varsovia Warszawa - Otmęt Krapkowice 34:21 (12:9);
Wesoła Warszawa - SPR Olkusz 25:28 (13:19);
Olimpia Beskid Nowy Sącz - AZS AWF Warszawa 30:31 (13:13);
AZS UMCS Lublin – Sośnica Gliwice 32:26 (17:13).

Po rozegraniu 13 serii spotkań na czele AZS UMCS Lublin (następny rywal JKS-u). Piłkarki z Jarosławia z dorobkiem 15 oczek plasują się na 7 miejscu.