SPR JKS Jarosław wygrał w Nowym Sączu

Sylwia Strzębała (z piłką) bramki w Nowym Sączy nie rzuciła, ale JKS spotkanie wygrał. Grzegorz Kostka
Piłkarki ręczne JKS-u Jarosław pokonały Beskid w Nowym Sączu 23:19 (8:8).

Pierwsza połowa miała bardzo dziwny przebieg. Obie drużyny a szczególnie przyjezdne grały bardzo nerwowo, pudłując w dobrych okazjach.

JKS po dwunastu minutach miał na koncie zaledwie dwie bramki. Na szczęście nasza drużyna wzięła się do roboty i w 18 minucie doprowadziła do wyniku po 5. Następne minuty należały do Natalii Turkało, która rzuciła dwie bramki i JKS odskoczył na 7:5. Jednak JKS zamiast pójść za ciosem i odskoczyć pozwoliły się rywalkom doścignąć i doprowadzić do remisu po 8.

Po zmianie stron JKS znów zaczął słabo, pozwalając miejscowym na rzucenie sześciu bramek z rzędu. Jednak nie moc przyjezdnych nie trwała zbyt długo i z czasem JKS wrócił na odpowiednie tory, odrabiając sześć goli straty. Po doprowadzeniu do remisu, przyjezdne dominowały już na parkiecie i nie pozwoliły gospodyniom myśleć o zwycięstwie. Dzięki czemu odniosły pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Na indywidualne wyróżnienie zasłużyła bramkarka Dagmara Kulpa, która kilka krotnie popisała się świetnymi interwencjami. W drugiej połowie z dobrej strony pokazała się również Magdalena Sestakova.

Olimpia Beskid Nowy Sącz - SPR JKS Jarosław 19:23 (8:8)

JKS: Kulpa, Huk – Puchalska, Wojtaszek, Łobaziewicz 6, Turkała 7, Strzębała, Sestakova 5, Bajzova 1, Ryshko, Nasiłowska, Jastrzębska, Luberecka 2, Żelazny, Lasek 2, Kozdrowicz. Trener Vit Teleky.