SPR Stal Mielec wygrała z Piotrkowianinem

luks, sprstal.mielec.pl
Kuba Zegarliński
SPR Stal Mielec zwyciężyła ważny mecz z Piotrkowianinem Piotrów Trybunalski 25:23, w ramach 23. kolejki PGNiG superligi.

Stawką były trzy punkty oraz piąte miejsce w tabeli grupy pomarańczowej dające szansę gry w play-offach. Po pierwszej połowie nie zanosiło się jednak, aby zwycięsko z tego pojedynku wyszli podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja. Stalowcy do szatni schodzili przegrywając aż 6:12.

Druga to koncert biało-niebieskiej orkiestry wspomaganej z trybun licznych chórem mieleckich gardeł. Już na samym początku zobaczyliśmy najlepszą wersję "Czeczeńców" kiedy to Stal odrobiła trzy bramki, by przez kolejne minuty mozolnie pracować na doprowadzenie do remisu. Dzięki żelaznej obronie i świetnej postawie Krzyśka Lipki w bramce udało się osiągnąć to, co jeszcze kilkanaście minut temu wydawało się niemożliwe.

Mielczanie najpierw dogonili rywala, a następnie wyszli na prowadzenie. Ciężar zdobywania bramek na swoje barki wzięli Sergei Dementev oraz Marcin Miedziński. Minutę przed końcem spotkania przy jednobramkowym prowadzeniu Stali, rzut karny na bramkę zamienił Michał Krygowski.

Piotrkowianin - SPR Stal Mielec 23:25 (12:6)

Piotrkowianin: Procho, Banisz - Mróz 2, Woynowski 2 (1 k.), Iskra, Swat 1, Nastaj 5, Surosz 4, Andreou 2, Krawczenko, Pożarek, Makowiejew 2, Tórz 3, Pacześny, Zinchuk 1, Achruk 1.

Stal: Lipka - Krępa 2, Miedziński 6, Kłoda 1, Kubisztal, Kyrylenko 4, Dementev 5, Basiak, Krygowski 3 (1), Krupa 4 (2).

Kary: 8 - 10 minut.