SSK Rzeszów zostaje w 2 lidze koszykarzy! Drużyna Pawła Lenika i Łukasza Lewkowicza drugi raz pokonała Cracovię, co dało jej utrzymanie

Miłosz Bieniaszewski
SSK Rzeszów wygrało z Cracovią i zapewniło sobie utrzymanie w 2 lidze koszykarzy Andrzej Błoński
SSK Rzeszów pokonało Cracovię 1906 SG Kraków w drugim meczu fazy play out, a to oznacza, że zespół prowadzony przez Pawła Lenika i Łukasza Lewkowicza zapewnił sobie utrzymanie w 2 lidze koszykarzy.

Patrząc jedynie na końcowy wynik można pomyśleć, że SSK Rzeszów cały mecz miało pod kontrolą i wygrało go spokojnie. Tak jednak nie było.

Cracovia zawiesiła drużynie Pawła Lenika i Łukasza Lewkowicza poprzeczkę bardzo wysoko i widać było, że dla jest to dla niej mecz ostatniej szansy.

Rzeszowianie co prawda zaczęli od prowadzenia 5:0, ale ogólnie I kwarta nie była najlepsza w ich wykonaniu. Zanotowali w niej aż 6 strat, a także przytrafił się im ponad czterominutowy fragment bez punktu. Niemoc przerwał dopiero Jakub Szubart i zrobiło się 21:16 dla miejscowych.

Na szczęście nasza ekipa wyciągnęła wnioski i kolejną odsłonę zaczęła od wyniku 7:0. Miejscowi jeszcze na chwilę wyszli na prowadzenie, ale przewaga szybko wróciło na stronę SSK, które ostatecznie na długą przerwę schodziło z zapasem trzech oczek (44:41). Przyjezdni mogli prowadzić zdecydowanie wyżej, ale słabiutko rzucali w pierwszej połowie za trzy (jedynie 4 celne na 16 prób).

W III kwarcie po celnej trójce Szubarta zrobiło się 55:47 dla SSK i wydawało się, że Cracovia zaczyna pękać. Miejscowi nie zamierzali się jednak poddawać i odrobili straty (54:55). Finisz tej ćwiartki znów należał do gości i przed decydującą kwartą było 61:56 dla przyjezdnych.

Decydująca odsłona zaczęła się od wyniku 9:0 dla SSK i w tym momencie miejscowi już zwiesili głowy, a rzeszowianie zaczęli grać na wielkim luzie, dzięki czemu zbudowali sporą przewagę i pewnie zwyciężyli.

Wygrana cieszy tym bardziej, że SSK musiało sobie radzić bez dwóch graczy wysokich Mateusza Szalki oraz Konrada Strzępka. Pomimo tego wygrali walkę na deskach (45:33), co również miało wpływ na końcowy wynik.

Cracovia 1906 SG Kraków - SSK Rzeszów 73:93

Kwarty: 21:16, 20:28, 15:17, 17:32.

Stan rywalizacji do 2 wygranych: 0:2. SSK utrzymało się w 2 lidze.

Cracovia: Nowak 17 (2x3, 5 as.), Pachołek 4 (5 zb.), Sasnal 17 (1x3, 4 str.), Skubiński 4, Bryzek 19 (10 zb.) 0raz Charef 0, Karpik 2, Nowacki 4 (5 zb.), Sakowski 0, Bielski 6 (2x3). Mateusz Bukała.

SSK: Banyś 29 (3x3, 6 as., 5 str.), Krupa 11 (7 zb., 4 as., 4 str.), Sowa 25 (1x3, 7 zb.), Woźnik 0, Żmudka 13 (3x3, 17 zb., 8 as., 4 str.) oraz Łopatowski 8 (8 zb.), Brud 0, Kijowski 0, Szubart 7 (1x3), Wojtan 0. Trenerzy Paweł Lenik i Łukasz Lewkowicz