Stabill Jezioro Tarnobrzeg bliżej Final Four Pucharu Polski

Piotr Szpak
Amerykanin Andrew Fitzgerald (z piłką) był w Kutnie najskuteczniejszym zawodnikiem tarnobrze-skiej drużyny. Grzegorz Lipiec
Koszykarze Stabill Jezioro Tarnobrzeg pokonali na wy-jeździe Polfarmex Kutno 73:65 awansując do trzeciej rundy rozgrywek Intermarche Basket Cup.

Tym razem Jeziorowcy nie zawiedli i pokonując na wyjeź-dzie pierwszoligowy Polfarmex Kutno znaleźli się w trzeciej rundzie rozgrywek centralnych Intermache Basket Cup. Do hi-storycznego sukcesu w postaci awansu do finału został już tylko jeden krok.

Pierwszą połowę nasz zespół przegrał dziewięcioma punk-tami, wiec podczas przerwy w szatni Jeziorowców musiało być gorąco. Efekt wstrząsu był widoczny od pierwszych chwil dru-giej połowy.
Najpierw trafił Andrew Fitzgerald, następnie Marcin Nowa-kowski, po nim Nicchaeus Doaks i po 73 sekundach było 6:0 dla gości. Pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył chwilę po tym 24-letni i mierzący 199 cm center kutnowskiego zespołu Hubert Pabian. Odpowiedzieli celnymi rzutami Fitzgerald oraz Doaks i po 2,5 minutach gry było 10:3 dla gości. Uśpiło to nieco naszych graczy, którzy zaczęli popełniać błędy, a widząc to i malejącą przewagę (12:16 w 7 min.) trener Dariusz Szczubiał poprosił o przerwę. Pierwsze punkty drugiej kwarty zdobył Pabian i gospodarze zbliżyli się do naszej drużyny na odległość dwóch oczek (22:24), w 12 min po trafieniu Dawida Bręka było 26:26, a minutę później po trójce Krzysztofa Jakóbczyka i szale kibiców na trybunach Polfarmex wygrywał 31:26. Fani gospodarzy wiwatowali, a miejscowi grali jak w transie i po trafieniu Szymona Rducha wygrywali 33:26. W drugiej ćwiartce nasz zespół grał źle i został w niej wręcz rozgromiony przegrywając ją różnica aż 13 oczek.

W trzeciej kwarcie rozpoczął się pościg naszej drużyny za gospodarzami. Sygnał do ataku dał Fitzgerald zdobywając pierwsze punkty w drugiej części gry. W 27 min po trafieniu Se-bastiana Łukasiaka był już remis 49:49. Później głównie za sprawą bardzo dobrze dysponowanego Fitzgeralda nasi objęli prowadzenie odrabiając z nawiązką straty z drugiej kwarty. W ostatnich 10 minutach naszym graczom pozostało już tylko pil-nowanie wyniku. Nasi ustanowili też niechlubny rekord oddając 11 niecelnych rzutów za trzy punkty i ani jednego celnego!

Dziś rozegrane zostaną pozostałe trzy mecze: Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański, MOSiR PBS Bank KHS Krosno - Rosa Radom oraz Intermarché Bricomar-che BM SlamStal Ostrów - Anwil Włocławek. Zwycięzcy uzy-skają awans do kolejnej rundy drugiego etapu rozgrywek. Wte-dy do rywalizacji dołączą Stelmet Zielona Góra oraz PGE Tu-rów Zgorzelec.

Polfarmex Kutno - STABILL JEZIORO TARNOBRZEG 65:73 (20:24, 24:11, 10:24, 11:14).
Polfarmex: Jakóbczyk 12 (4x3), Mazur 11 (1x3), Pabian 8 (2x3), Bartosz 6, Kulon 5 - Dłuski 10, Bręk 7 (1x3), Rduch 4, Szwed 2, Sikora.
Stabill Jezioro: Fitzgerald 19, Doaks 14, Allen 8, Nowa-kowski 8, Patoka 4 - Goffney 10, Łukasiak 10, Krajniewski.