Stal Mielec lepsza od siatkarek z Białegostoku: zdjęcia

Tomasz Leyko
Mielczanki po długim boju, pokonały sąsiada z tabeli AZS Białystok.
Mielczanki po długim boju, pokonały sąsiada z tabeli AZS Białystok. Tomasz Leyko
Siatkarki mieleckiej Stali pokonały we własnej hali AZS Białystok w pięciu setach. Dzięki wygranej opuściły ostatnią pozycję w tabeli.
Stal Mielec - AZS BiałystokSiatkarki Stali Mielec (żółte koszulki) pokonały AZS Białystok 3:2.

Stal Mielec - AZS Białystok

Stal zaczęła od niezłej gry i prowadzenia. Miejscowe znów nie potrafiły jednak pójść za ciosem. Prowadziły 4:2 i 8:4, by pozwolić rywalkom bez większych problemów wyrównać (9:9), a potem uciec. Gdy akademiczki prowadziły 22:19 sytuacja wydawała się jasna. Mocne zbicie Katariny Kociovej dało nadzieję, ale w grze na przewagi lepsze były białostoczanki.

Po zmianie stron obserwowaliśmy niemal kopię sytuacji (4:2, 8:4), ale na szczęście w dalszej części, Stal starała się w miarę kontrolować sytuację. Nie obyło się jednak bez nerwów. Przyjezdne obroniły dwa setbole, ale przy stanie 24:23 Kovalenko posłała zagrywkę w aut.

Kolejną partię mielczanki wygrały już dość pewnie, grając nieźle w obronie. W jednej z akcji wyciągnęły piłkę niemal spod parkietu, w kolejnej postawiły potrójną ścianę (18:14). Potem bohaterką była Agata Babicz. Najpierw huknęła po skosie (22:18), by za chwilę dać się zablokować Dominice Kuczyńskiej (22:20) i w końcu jak profesorka plasować (23:21). Nerwów mielczanom znów oszczędziły rywalki, bo tym razem na zagrywce nie wytrzymała Sieradzan.

Zbyt szybko gospodynie rozluźniły się, bo w kolejnej partii nie miały za wiele do powiedzenia. Rywalki rozstrzelały je zagrywką i po znakomitych serwach Kovalenko oraz Jacka było 18:8 i właściwie po secie. W ostatniej partii znów rządziły mielczanki.

STAL MIELEC - AZS BIAŁYSTOK 3:2 (24:26, 25:23, 25:22,15:8)