Stal Mielec ma mistrza Polski w rzucie młotem. Dawid Piłat pewnie wygrał we Włocławku

Dawid Piłat nie miał problemów ze zdobyciem tytułu mistrza Polski
Dawid Piłat nie miał problemów ze zdobyciem tytułu mistrza Polski pzla.pl
Dawid Piłat (LKS Stal Mielec) zdobył złoty medal w rzucie młotem podczas rozgrywanych we Włocławku 40. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski do la 23. Nasz zawodnik nie dał szans konkurentom

Zawodnik z Mielca prowadził w konkursie od pierwszej serii, w której zanotował wynik 70.05 metra. Jak się później okazało, jako jedyny posyłał młot poza granicę 70 metra, a swój najlepszy rezultat - 71.68 - uzyskał w czwartej serii.

Pozostałe miejsca na podium zajęli: 2. Tomasz Ratajczyk (AZS AWF Warszawa) 68.96 i Adam Ziółkowski (AZS Poznań) 68.17.

W biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet piąta była Monika Kuźniar (Resovia), dla której wynik 10:28.45 okazał się rekordem życiowym.W rywalizacji mężczyzn 7. miejsce zajął Michał Zieleń (Resovia, 9:05.02). W finale biegu na 100 m znalazł się Oliwer Wdowik, ale nie zdecydował się wystartować. Warto jednak dodać, że w eliminacjach zanotował wynik 10.33, pobił tym samym rekord życiowy i uzyskał minimum na mistrzostwa Europy do lat 23.

- Oliwer po biegu eliminacyjnym poczuł mięsień dwugłowy. Po konsultacji z trenerami postanowił nie ryzykować i odpuścił finał - mówi Michał Tittinger, trener w Resovii i prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Mistrzostwa to bardzo ważna impreza dla całego środowiska. W tym sezonie mamy w tej kategorii wiekowej kilka naprawdę mocnych konkurencji. To we Włocławku będziemy świadkami rozstrzygnięć w sprawie powołań do kadry na mistrzostwa Europy w fińskim Espoo

zapewnia mówi Marcin Góra, odpowiedzialny za szkolenie młodzieży w Polskim Związku Lekkiej Atletyki.