Stal Mielec minimalnie słabsza od reprezentacji Chile

luci
Kuba Zegarliński
Szczypiorniści Stali Mielec mieli niecodzienną okazję by zagrać z przygotowującą się do mistrzostw świata we Francji reprezentacją Chile. Mecz odbył się w Lubinie.

Mielczanie dość niespodziewanie postawili się uczestnikowi MŚ z Ameryki Południowej, choć to Chilijczycy prowadzili przez większość spotkania, do końca rezultat był sprawą otwartą. Mecz zakończył się wynikiem 29:28 dla zespołu z Chile.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się prowadzeniem Chile 14:13. Po zmianie stron uczestnicy mistrzostw świata wrzucili wyższy bieg i bardzo szybko zbudowali pokaźną przewagę, jeszcze w 42 minucie prowadzili 23:18. Ostatni kwadrans należał jednak do mielczan, którzy powoli zaczęli odrabiać straty, by w 54. minucie objąć prowadzenie 26:25.

Końcówka meczu była bardzo emocjonująca. Chilijczycy odzyskali prowadzenie, ale na 45 sekund przed końcem wyrównał z karnego Paweł Wilk (28:28). Rywale jednak wykorzystali pozostały czas i zdobyli zwycięską bramkę.

Warto dodać, że dzień wcześniej Chile pokonało inny klub Superligi Chrobrego Głogów 44:30.

W sobotę o godzinie 12.00 mielczanie spotkają się z Zagłębiem Lubin.