Stal Mielec odpadła z Pucharu Polski

luci
Pado
Szczypiorniści PGE Stali Mielec pożegnali się z tegorocznymi rozgrywkami Pucharu Polski. "Czeczeńcy" ulegli u siebie 24-25 w meczu 1/8 finału Chrobremu Głogów.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie tak i w tym z rozgrywek Pucharu Polski stalowców wyeliminował właśnie Chrobry. Rok temu oba zespoły spotkały się w ćwierćfinałach teraz miało to miejsce o jedną fazę wcześniej.

Mielczanie zagrali bardzo słaby mecz i goście zasłużenie wygrali, choć wynik był otwarty do ostatniej minuty.

Mecz przez większość czasu był wyrównany i żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć rywalowi. Dopiero w końcówce pierwszej połowy mielczanie uciekli na trzy bramki (16-13).

Po zmianie stron goście jednak w kilka minut odrobili stratę. Gdy na dziesięć minut przed końcem spotkania po bramce Nikoli Dżono zrobiło się 22-19 dla Stali wydawało się, że nie oddadzą oni już prowadzenia. Niestety, kara dla mieleckiego zespołu pozwoliła gościom odrobić straty i to z nawiązką. W ostatnich sekundach Stal miała piłkę na remis, ale pomylił się Antonio Pribanic rzucając z koła. Gospodarze protestowali, sygnalizując faul na swoim kołowym, ale sędziowie nie dali się przekonać.

- Nie ma się co tłumaczyć, nasza gra wyglądała bardzo słabo, było nerwowo - mówił po meczu Paweł Noch, trener mielczan. - Przeciwnik wygrał zasłużenie. Cieszę się jedynie z tego, że udało się przećwiczyć pewne zagrania i podszlifować naszą obronę w systemie 6-0.

W mieleckim zespole nie wystąpił jedynie Rafał Gliński. Kapitan naszego zespołu ma uraz łydki i sztab trenerski nie ryzykował pogłębienia się kontuzji. Mimo, że jeszcze w pełni sił nie jest Łukasz Janyst, skrzydłowy Stali postanowił wspomóc drużynę wykonując rzuty karne. Z 7 metrów Janyst był bezbłędny.

PGE Stal Mielec - Chrobry Głogów 24-25 (16-14)
Stal: Kryński, Lipka - Krieger 4, Szpera 1, Adamuszek 1, Wilk 4, Kostrzewa 4, Pribanic, Sobut, Chodara 1, Dżono 4, Gudz, Krępa 2, Janyst 3.
Chrobry: Piskorski, Kapela - Jankowski, Bednarek 3, Witkowski, Świtała, Mochocki 4, Gujski, Płaczek 1, Kubała 3, Świątek 3, Gregor 1. Gromyko 2, Biegaj 4, Prokapenia 4
Sędziowali: Igor Dębski i Artur Rodacki (Kielce). Widzów 700.

Mecz Stali z Chrobrym był ostatnim w 1/8 finału. Oprócz głogowian w ćwierćfinale zagrają ekipy: Gaz-System Pogoń Szczecin, Azoty Puławy, Meble Wójcik Elbląg, Vive Targi Kielce, Orlen Wisła Płock, KPR Legionowo i MMTS Kwidzyn.