Stal Mielec postraszyła Wisłę

Paweł Bialic
Do wygranej Wisły w Mielcu dużą cegiełkę dołożył bramkarz nafciarzy Marcin Wichary, który popisał się w sobotę kilkoma udanymi interwencjami. Paweł Bialic
Niespodzianki nie było. Szczypiorniści Stali Mielec, mimo udanego początku spotkania, przegrali z Wisłą Płock.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz i długo prowadzili różnicą 2-3 bramek. Wisła jeszcze przed przerwą odrobiła straty i wyszła na prowadzenie, w czym duża zasługa bramkarza gości Marcina Wicharego, z którym nie potrafili poradzić sobie w tym fragmencie gry mielczanie.

Druga połowa upłynęła pod znakiem dobrej gry gości. W 53 minucie udało się jeszcze Stali dogonić rywala, po dwóch golach z rzędu Pawła Gawęckiego. Na tablicy był wtedy remis po 30. Kilka chwil później sędziowie podjęli kontrowersyjną decyzję o wykluczeniu Grzegorza Sobuta. Grę w przewadze Wisła wykorzystała bezlitośnie i ostatecznie wygrała różnicą 6 goli.

SPR BRW STAL MIELEC - ORLEN WISŁA PŁOCK 32-38 (16-20)

STAL: Wolański, Lipka - Wilk, Albin 6, Janyst 3, Sobut 6, Szpera 4, Babicz 4, Kubisztal 1,Gawęcki 2, Basiak 5, Chodara, Krzysztofik 1.

WISŁA: Seier, Wichary - Kwiatkowski 1, Bäckström 8, Paluch 6, Samdahl, Kavaš 4, Dobelsek 1, Zołoteńko, Twardo 4, Kuzelev 5, Syprzak 1, Chrapkowski 7, Paczkowski 1.

SĘDZIOWALI: Grzegorz Schiwon i Grzegorz Toczyń (Zabrze). KARY: 8 i 14. CZERWONA KARTKA: Kavaš (gradacja). WIDZÓW: 1800.

Szczegółowa relacja oraz wypowiedz trenerów i zawodników w poniedziałkowym wydaniu Nowin