Stal Mielec przegrała finał z Uni Opole. Opolanki z awansem do Tauron Ligi

Siatkarki Stali Mielec zakończyły sezon 2020/21 w pierwszej lidze siatkarek na 2. miejscu. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego uległy u siebie w meczu nr 4 Uni Opole 1:3 i w całej rywalizacji finałowej również 1:3.

Wygraną w sobotnim meczu zespół z Mielca dał jeszcze nadzieję na zwycięstwo w całej rywalizacji, choć dwa pierwsze mecze w Opolu zakończyły się wysokimi wygranymi gospodyń.

Początek niedzielnego meczu był bardzo udany dla Stali. Mielczanki bardzo dobrze zagrywały odrzucając rywalki od siatki i dzięki temu wypracowały sobie pięciopunktową przewagę. Z biegiem czasu opolanki zaczęły odrabiać straty, aż w końcu doprowadziły do remisu po 19. Gospodynie w porę się jednak pozbierały i dobiły rywala.

Niestety kolejne sety nie były tak udane dla miejscowych. W drugim secie przyjezdne szybko odskoczyły na pokaźną, sześciopunktową przewagę i kontrolowały wynik do końca partii.

Trzecia odsłona z kolei była pełna zwrotów akcji. Zaczęło się od prowadzenia Stali, która miała już nawet pięć oczek przewagi. To nie trwało jednak długo. Opolanki szybko wyrównały. W końcówce na wyniku zaważyły znakomite serwy Sieradzkiej, które to dobiły mielczanki.

Stal nie załamała się całkiem, bo podjęła walkę również w czwartym secie. Odrobiły spore straty z początku seta, ale ostatni słowo jednak należało do przyjezdnych, które po meczu mogły cieszyć się z awansu do Tauron Ligi.