Stal Mielec przegrywa w sparingu z Piotrkowianinem. Do przerwy był remis, ale w drugiej połowie górą byli gospodarze

bum, mks piotrowianin
Tylko do przerwy mecz toczył się na styku i pierwsza połowa zakończyła się remisem stal mielec
W meczu sparingowym piłkarze ręczni Stali Mielec przegrali na wyjeździe z Piotrkowianinem 29:35.

Druga połowa zdecydowała o trzeciej sparingowej porażce Stali Mielec z Piotrkowianina w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem w PGNiG Superlidze.Zespół Piotrkowianina pokonał Stal 35:29 (17:17).

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, a kibice obejrzeli w niej aż 34 bramki. Po siedemnaście rzucił zarówno Piotrkowianin jak i Stal, a to oznaczało, że obie drużyny zeszły do szatni z remisem. Po zmianie stron przewagę osiągnął Piotrkowianin, a bardzo dobre zawody rozgrywali: Patryk Mastalerz i Sebastian Iskra. To na nich spoczęło zdobywanie bramek. Popularny "Zorza"zdobył osiem, a nowy skrzydłowy gospodarzy siedem bramek.

- Jeszcze dużo pracy przed nami. Brakuje trochę szybkości, ale wychodzą trzy tygodnie ciężkiego treningu. Pracujemy naprawdę dużo, a optymalna forma ma przyjść na ligę - powiedział Mastalerz.

W szeregach Stali znajduje się zaś wypożyczony z Piotrkowianina – Piotr Rutkowski, który rzucił swojej byłej drużynie 3 bramki.

Stal jak i Piotrkowianin zagrają jeszcze w tym samym turnieju w Czechach (10-12 sierpnia) oraz w Mielcu podczas Memoriału Antoniego Weryńskiego (24-26 sierpnia).

Piotrkowianin - Stal Mielec 35:29 (17:17)

Piotrkowianin: Schodowski, Pyrka, Procho - Mróz 3, Urbański 1, Szopa 7, Woynowski 1, Iskra 8, Kaźmierczak 1, Swat 1, Mastalerz 7, Surosz, Sobut 3, Tórz 3, Pacześny

Stal: Witkowski, Wiśniewski - Wilk 1, Janyst 6, Wypych 1, Skuciński 5, Rusin 2, Mochocki 1, Miedziński 1, Rutkowski 3, Sarajlić 2, Grzegorek 1, Kowalczyk 5, Ćwięka 1.