Stal Mielec rozbiła Unię Nowa Sarzyna [ZDJĘCIA]

Tomasz Leyko
Michał Wolański (pierwszy z lewej) należał do najlepszych na boisku
Michał Wolański (pierwszy z lewej) należał do najlepszych na boisku Tomasz Leyko
Piłkarze Stali Mielec pokonali Unię Nowa Sarzyna 4-0. Był to rozegrany awansem mecz 19.kolejki III ligi.
Stal Mielec - Unia Nowa SarzynaW meczu 19.kolejki III ligi Stal Mielec (niebieskie stroje) pokonała Unię Nowa Sarzyna 4-0.

Stal Mielec - Unia Nowa Sarzyna

Pocztę do nieba wysyłacie - nie krzyczał, ale wręcz wrzeszczał na swoich graczy Piotr Brzeziński trener Unii. Jego zespół przespał pierwszy kwadrans co Stal wykorzystała bezlitośnie. Już w 1.minucie Ryguła mógł wpisać się na listę strzelców, ale nie trafił do pustej bramki. W odpowiedzi setkę zmarnował Rafał Pydych, który jeszcze jesienią grał w Stali.

Potem były 3 minuty, które wstrząsnęły Sarzyną. Rządziła trójka liderów Wolański-Łętocha-Buczyński. Ten ostatni najpierw sam wymanewrował rywali i zakończył akcję precyzyjnym strzałem. Za chwilę wywalczył karnego, gdy faulował go Winiarski.

A Rafałowi Pydychowi mecz nie wyszedł. Iskrzyło między nim a kibicami, a po przerwie ostro potraktował Damiana Skibę, który też dobitnie powiedział co o nim myśli. Mielczanie zmarnowali jeszcze kilka znakomitych sytuacji, m.in. Ryguła który przestrzelił w sytuacji sam na sam. Rozbita Unia po przerwie nie zagroziła bramce Stali. Piotr Brzeziński w odwodzie miał samych juniorów. Wynik meczu ustalił kapitalnym rogalem z rzutu wolnego Wolański.

FKS STAL MIELEC - UNIA NOWA SARZYNA 4-0 (3-0)
BRAMKI: Łętocha (9), 2-0 Buczyński (10), 3-0 Skiba (12-karny), 4-0 Wolański (76).