Stal Mielec walczyła, ale poległa w Szczecinie

luci
Kuba Zegarliński
Wysoką porażką Stali Mielec zakończył się jej pojedynek z Pogonią w Szczecinie. Mielczanie długo walczyli jak równy z równym z podopiecznymi Rafała Białego, ale w końcówce meczu dali się wystrzelać rywalom.

Pogoń była faworytem tego spotkania i potwierdziła swoją wyższość na boisku. Pierwsze minuty jednak nie zapowiadały tak wysokiego zwycięstwa gospodarzy.

Stal po golach Obiały i Chodary wyszła na prowadzenie 2:0, ale nie nacieszyła się nim długo rywale szybko odpowiedzieli i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Wynik jednak długo utrzymywał się na styku, w dużej mierze dzięki bardzo dobrej postawie Krzysztofa Lipki w bramce.

Po bardzo dobrym widowisku w pierwszej połowie obie drużyny schodziły do szatni przy prowadzeniu Pogoni 18:15.

Druga odsłona jednogłośnie należała jednak do podopiecznych trenera Rafała Białego, którzy bardzo szybko powiększyli swoją przewagę do pięciu trafień. Mielczanie mieli jednak dobre momenty, i przez moment wydawało się, że wrócą do gry, ale gdy tylko zbliżyli się do rywali ci znów odskakiwali. Widoczny był brak w szeregach Stali Damiana Kostrzewy, który boryka się z kontuzją kolana.

Pogoń Szczecin - PGE Stal Mielec 37:28 (18:15)Pogoń Szczecin: Tatar - Grzegorek 1, Bruna 3, Walczak 5, Krupa 7, Krysiak 1, Biernacki 3, Jedziniak 8, Trzaszczka, Zaremba 4, Kniaziew 5, Fedeńczak.
PGE Stal Mielec: Nikolić, Lipka - Wilk 2, Janyst 9, Wypych 4, Obiała 2, Gasin 1, Kłoda 4, Krygowski 1, Krzysztofik, Chodara 4, Dawidović 1.