Stal Mielec wygrała z Gwardią Opole

Tomasz Leyko
Adam Babicz (drugi z prawej) zdobył w sobotę najwięcej bramek dla Stali, bo aż 10. Tomasz Leyko
Kolejne zwycięstwo w I lidze zanotowali szczypiorniści mieleckiej Stali. Tym razem walcząca o awans do ekstraklasy Stal rozgromiła Gwardię Opole.

Mielczanie znów bez większych kłopotów ograli kolejnego rywala. Na chwilę słabości pozwolili sobie tylko raz. W I połowie prowadząc 7-1, dali sobie rzucić 6 bramek z rzędu. Wynik 7-7 był jednak ostatnim remisem w tym spotkaniu. Jeszcze przed przerwą gospodarze osiągnęli znaczącą przewagę. Byłaby ona większa, gdyby skuteczniej egzekwowali rzuty karne.

Po przerwie rywale opadli sił, a Stal kontratakowała. W końcówce, tradycyjnie już w tym sezonie kibice emocjonowali się rozmiarami zwycięstwa. Tym razem "czterdziestka" nie padła.

BRW STAL MIELEC - GWARDIA OPOLE 39-24 (18-13)

STAL: Jarosz, Lipka - Wilk 2, Janyst 1, Sobut 6, Tyniec, Babicz 10, Kubisztal 4, Gawęcki 5, Basiak 7, Misiewicz 3, Rarus, Prakaptsou, Krzysztofik 1.

GWARDIA: Donosewicz, Śledź - Matyszok 2, Adamczyk 1, Ogorzelec 4, Bujak 2, Drej 1, Jasiówka 10, Franek, Gościłowicz 4, Marcyniuk.

SĘDZIOWALI: Paweł Podsiadło i Adam Świostek (Radom) KARY 6 i 18 minut WIDZÓW 900