Stal Mielec z nowymi zawodniczkami przegrała w Policach

Tomasz Leyko
Stal przegrała w Policach
Stal przegrała w Policach Archiwum
Stal Mielec przegrały wyjazdowe spotkanie z kandydatem do awansu do OrlenLigi - Chemikiem Police 1:3.

W I secie ostatni remis był przy stanie 13-13, po serii punktów mielczanek. Trener Chemika Mariusz Wiktorowicz poprosił o czas. Po wznowieniu gry punktowały głównie policzanki.

Szkoleniowiec gospodyń zdecydował się też na podwójną zmianę. Kinga Zielińska i Agnieszka Rabka zastąpiły Izabelę Kowalińską i Lucie Muhlsteinovą. Zielińska popisała się jeszcze dwoma asami serwisowymi i było po secie.

Z dziennikarskiego obowiązku należy wspomnieć o historycznym debiucie w barwach Stali Brazylijki Juliany da Silvy. Zarówno ona jak i Kanadyjka, które działacze zakontraktowali w ostatniej chwili dotarły samolotem do Szczecina skąd zabrał je do Polic autokar mielczanek.

W II partii wróciła na boisko Kowalińska, której dobrze zrobiła chwila przerwy bo punktowała bardzo często. Stal nie miała żadnych argumentów.

W III secie też szybko zarysowała się kilku-punktowa przewaga Chemika. Od stanu 12:9 Stal zaczynała grać śmielej i nawiązała kontakt z rywalkami 19:18. Niestety szkoleniowiec gospodyń skorzystał z szerszego pola zmian i siatkarki Chemika zdominowały końcówkę seta pewnie sięgając po 3 punkty.

Chemik Police - Stal Mielec 3:0 (25:19, 25:15, 25:20)