Stal Mielec zagra w grupie pomarańczowej

kz
Bartosz Frydrych
W nowym sezonie PGNiG Superligi w przypadku remisu nie będzie już dogrywki 2x5 minut, tylko rzuty karne.

Pod koniec ubiegłego tygodnia władze PGNiG Superligi ogłosiły skład dwóch grup, w których łącznie będzie rywalizowało szesnaście najlepszych zespołów w kraju. W elitarnym gronie zadebiutują Spójnia Gdynia i MKS Kalisz.

Mielczanie, podobnie jak w ubiegłym sezonie, zagrają w grupie pomarańczowej. „Czeczeńcy” o bonusowe punkty powalczą z Wisłą Płock, Azotami Puławy, Gwardią Opole, Wybrzeżem Gdańsk, Sandra Spa Pogonią Szczecin, Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski oraz MKS-em Kalisz.

W rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2017/2018 będzie uczestniczyć 16 drużyn podzielonych na 2 grupy po 8 zespołów, z zestawieniem w tabeli zbiorczej. Drużyny rozegrają łącznie 30 serii w rundzie zasadniczej, czyli łącznie 240 meczów.

W rundzie zasadniczej będzie obowiązywać system gry, w którym po czasie regulaminowym, w przypadku remisu odbędą się rzuty karne, nie ma już dogrywki 2×5 min. W nowej punktacji, według nowego modelu ZPRP dla rozgrywek seniorskich - 3 punkty otrzyma zespół, który wygrał mecz w regulaminowym czasie gry. 2 punkty zostaną przyznane za zwycięstwo po karnych, zaś 1 punkt otrzyma drużyna, która w karnych przegra.

Punkty bonusowe przydzielane za zwycięstwo w meczu tej samej grupy w grupach zostają, czyli dodatkowy 1 pkt (w czasie regulaminowym co może dać łącznie 4 pkt, lub po rzutach karnych, co może dać w sumie 3 pkt). Runda finałowa pozostaje bez zmian. W rozgrywkach Pucharu PGNiG Superligi, zaplanowanego na kwiecień i maj 2018 roku, weźmie udział łącznie 12 zespołów - 6 drużyn z miejsca 6-8 w grupach; 2 drużyny - przegrani z baraży o dziką kartę; 4 drużyny - przegrani z ćwierćfinałów.

- Nowy system punktowania uważam za trafny. Sądzę, że dzięki niemu rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta, co będzie plusem dla kibiców i dla całych rozgrywek. Wszystkim to wyjdzie na dobre - ocenia prezes SPR Stali Mielec, Paweł Wacławik.

Piłkarze ręczni SPR Stali Mielec w sobotę rozegrali mecz sparingowy w Piotrkowie Trybunalskim z miejscowym Piotrkowianinem. Oba superligowe zespoły toczyły bardzo zaciętą rywalizację, wcale nie przypominającej gry sparingowej.

W mieleckim zespole skutecznością imponował Paweł Wilk. Doświadczony skrzydłowy aż ośmiokrotnie trafiał do bramki rywali. Bardzo pozytywnie zaprezentowali się również nowi w składzie „Czeczeńców’’: Tomasz Mochocki, Hubert Skuciński oraz Matej Sarajlić.

Mecz z Piotrkowianinem mimo dobrej gry mielczan, zakończył się ich porażką. O niekorzystnym wyniku zadecydował skuteczny rzut oddany w ostatniej sekundzie przez Romana Pożarka.