Stal Nowa Dęba lepsza od Rzemieślnika Pilzno

Grzegorz Lipiec
W meczu na szczycie Stal Nowa Dęba (żółte koszulki) pewnie pokonała Rzemieślnika z Pilzna (białe koszulki). fot. Grzegorz Lipiec
Stalowcy od początku spotkania grali bardzo agresywnie, szybko odbierając piłkę gościom z Pilzna. Już w 10 minucie meczu dzięki pressingowi obrońcy Rzemieśnika stracili futbolówkę przed własnym polem karnym.

Takiego prezentu nie mógł zmarnować Jakub Uznański, który pokonał Michała Wilczyńskiego płaskim strzałem w długi róg. Już po chwili kibiców nowodębskiego zespołu uradował pomocnik i Paweł Nowak, który zamienił dośrodkowanie Uznańskiego na drugą bramkę.

W 36 minucie obrońcom Rzemieślnika ponownie dał się we znaki rozgrywający świetne spotkanie Paweł Nowak. Po indywidualnej akcji, wdarł się w pole karne gości, mocnym i precyzyjnym strzałem nie dał żadnych szans Wilczyńskiemu. To była piąta bramka Pawła Nowaka w tegorocznych rozgrywkach.

Po przerwie piłkarze z Pilzna ruszyli do ataku na bramkę Stali strzeżoną przez Piotra Kunata. Stalowcy szybko ostudzili zapał gości, podwyższając rezultat meczu na 4-0. Mocne dośrodkowanie Nowaka na bramkę zamienia Uznański. Po czwartej bramce na boisku niepodzielnie panowali już tylko gospodarze, którzy kontrolowali przebieg gry.

STAL NOWA DĘBA - RZEMIEŚLNIK PILZNO 4-0 (3-0)
1-0 Uznański (10, błąd obrony), 2-0 Paweł Nowak (16, dogranie Uznańskiego) 3-0 Nowak (36, indywidualna akcja) 4-0 Uznański (52, dośrodkowanie Nowaka).

STAL: Kunat - Szurgociński (70. Idec), Rachwał, Pastuła, Dudek - Dudziak, Milanowski (85 Diektiarenko), Serafin (90. Kotrych), Nowak - Uznański, Urbaniak (72. Marut).

RZEMIEŚLNIK: Wilczyński - Kowalik, R. Pydych, K. Pydych, Lesiak (46. Łazowski) - Nowak, Leśniowski, Łapa, Zołotar - Mędrek, Szewczyk.

SĘDZIOWAŁ Artur Szelc (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Serafin, Kunat. WIDZÓW: 200.