Stal przegrała sparing z Vive. Rewanż dziś po południu

Tomasz Leyko
Mirża Dżomba (przy piłce) popisał się w Mielcu kilkoma efektownymi zagraniami.
Mirża Dżomba (przy piłce) popisał się w Mielcu kilkoma efektownymi zagraniami. Tomasz Leyko
Piłkarze Stali Mielec przegrali mecz kontrolny z Vive Kielce 28-36 (21-9). Dziś o g. 17 zespoły z Mielca i Kielc zagrają drugi sparing.

Do przerwy zanosiło się na pogrom. Kielczanie trafiali z każdej pozycji, a gospodarze zbyt często zostawili ślady po piłkach na słupkach i poprzeczce bramki Kazimierza Kotlińskiego. Bramkarz Vive w efektowny sposób również odbił kilka piłek.

- Zwracałem uwagę, że niepotrzebnie rzucamy z każdej pozycji - tłumaczył po meczu Ryszard Skutnik.

Po krótkiej przerwie Stal zniwelowała straty, ale wyższość naszpikowanej gwiazdami ekipy mistrza kraju nie podlegała dyskusji. - Stal to niezły zespół. Pamiętajmy, że to początek przygotowań. Ja trenuję dopiero od dwóch tygodni i zmęczenie trochę daje się we znaki - powiedział Mirża Dżomba, nowa gwiazda ekipy z Kielc. Chorwat, który ma w swoim dorobku złoto igrzysk olimpijkskich i mistrzostw świata popisał się kilkoma efektownymi zagraniami.

Stal testowała na kole Bartosza Janiszewskiego, który poprzednio grał w AZS-ie Gorzów. Z dobrej strony pokazał się pozyskany niedawno Michał Chodara.

Drugi mecz tych zespołów dziś o 17. w hali MOSiR w Mielcu.