Stal Rzeszów lepsza w derbach rezerw od Resovii

Rezerwy Stali Rzeszów zrewanżowały się drugiej drużynie Resovii za porażkę jesienią przy ul. Wyspiańskiego. "Białoniebiescy" wygrali 2-0 po golach Pawła Kloca.

Stal II Rzeszów - Resovia II 2-0 (1-0)

BRAMKI: Kloc 2 (35-wolny, 80-wolny).

STAL II: Lewandowski - Serafin, Maciorowski, Rzucidło, Solecki, Cieślik, Krzysztoń (90. Bartoszek), Kloc, Rzeźnik (88. Złamaniec), M. Jędryas (90. W. Sowa), Kalamat (60. Kasprzyk).

RESOVIA II: Superson - Świst, Bąk, Ślęzak, Marynowski (88. Stencel), Pietrucha, Codello, Szalacha, Krawczyk, Głowacki (70. Mastej), Warchoł (70. Adamski).

SĘDZIOWALI: Waldemar Czapiga oraz Paweł Pilawiecki i Marek Pająk (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Rzucidło, Solecki - Codello. WIDZÓW 70.

Bohaterem "stalowców" okazał się Paweł Kloc, zawodnik który jeszcze nie dawno był liderem pierwszego zespołu, a obecnie pełni funkcję grającego trenera rezerw. Na boisku niepodzielnie panowali gospodarze, których skład był w głównej mierze złożony z zawodników pierwszego zespołu, takiego atutu nie miała Resovia, gdyż II-ligowcy w tym czasie grali w Wysokich Mazowieckich. Po kilku nieskutecznych akcjach Stali, w końcu swoją szansę miała Resovia. Niby niegroźny strzał z dystansu wylądował na poprzeczce bramki Miłosza Lewandowskiego. Gospodarze zaatakowali z impetem i doczekali się. Mateusza Jędryasa przed polem karnym sfaulował Mateusz Bąk, a to był idealna sytuacja dla Pawła Kloca, który pewnie to wykorzystał.

Po przerwie najlepsze okazje miał Paweł Rzeźnik, najpierw uderzył wysoko nad bramką mając przed sobą tylko bramkarza, a zaraz potem huknął, ale w słupek. W 80. minucie na 2-0 podwyższył Kloc, w podobnej sytuacji jak w pierwszej połowie, tym razem jednak strzał był mniej precyzyjny, ale golkiper gości nie popisał się wpuszczając piłkę po rękach do bramki.