Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stal Rzeszów organizuje jubileuszową galę 70-lecia

bell
Jan Domarski.
Jan Domarski. Archiwum
30 stycznia odbędzie się gala jubileuszowa z okazji 70-lecia działalności Stali Rzeszów, jednego z największych klubów w naszym regionie.

To wyjątkowe spotkanie kilku stalowskich pokoleń zawodników, trenerów, działaczy i sponsorów oraz przedstawicieli władz miasta i Podkarpacia rozpocznie się w piątek 30 stycznia, o godzinie 18 w budynku Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego, dawnym Zakładowym Domu Kultury WSK Rzeszów. Godzinę wcześniej, czyli o 17. w kościele MB Saletyńskiej odprawiona zostanie msza św. w intencji byłych i obecnych stalowców.

- Specjalny program artystyczno-sportowy przygotują sami sportowcy Stali i ich opiekunowie - infomuje Józef Lis, szef komitetu organizacyjnego jubileuszu.

- Szczególnie zasłużeni sportowcy i działacze uhonorowani zostaną odznakami klubowymi, dyplomami statuetkami 70-lecia oraz okolicznościowymi nagrodami .

Wczoraj odbyło się spotkanie zarządu klubu, który miał omawiać program styczniowych uroczystości.
Stal to była potęga. W okresie minionych siedmiu dekad Stal wychowała całą plejadę znakomitych sportowców, którzy reprezentowali kraj i zdobywali medale na największych imprezach - igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach i pucharach świata oraz Europy i Polski. Byli mistrzami w swoich dyscyplinach. Trenowali ich znakomici szkoleniowcy.

- Wystosowaliśmy zaproszenia do wybitnych reprezentantów naszego klubu, medalistów olimpiad, mistrzostw świata i Europy i mamy nadzieję, że spotkamy się z nimi na jubileuszowej uroczystości - dodaje Lis. -Dziesiątki sportowców Stali, wiele wydarzeń na jej stadionie przeszło do legendy. Było ich tyle, że trudno je zliczyć i wymienić, aby nie narazić się na zarzut pominięcia kogoś. Znakomici piłkarze, żużlowcy, zapaśnicy, akrobaci, pięściarze, przedstawiciele innych sekcji, które wyrastały w początkowym okresie działalności klubu jak przysłowiowe grzyby po deszczu.Na kartach historii zapisali się sportowcy 19 sekcji.

Przypomnijmy, że wyborcze zebranie pierwszego zarządu klubu - OMTUR PZL Rzeszów. odbyło się w listopadzie 1944 roku. Pierwsze władze klubu tworzyli: Bronisław Szczoczarz - prezes; Zygmunt Cisek, Paweł Drożdżyński - wiceprezesi; oraz Józef Błaszkowski, Franciszek Cępa, Tadeusz Tomaszewski - członkowie zarządu.

Jednym z najbardziej utytułowanych jest zapaśnik Adam Sandurski, który ma w kolekcji 10 medali mistrzostw świata, Europy i brązowy krążek igrzysk olimpijskich , nazywany był "Olbrzymem z Rzeszowa. Setki innych stalowców było ulubieńcami miasta, regionu i kraju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24