Stal Rzeszów pokonała u siebie Podlasie Biała Podlaska 3:0 [RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO]

Miłosz Bieniaszewski
Stal Rzeszów pokonała u siebie Podlasie Biała Podlaska 3:0. Bramki: 1:0 Reiman 10; 2:0 Brocki 31; 3:0 Drelich 90+3. Krzysztof Kapica
Stal Rzeszów pewnie pokonała walczące o utrzymanie Podlasie Biała Podlaska, aczkolwiek goście pokazali się z dobrej strony i kilka razy klasę musiał pokazać Adam Wasiluk.

Zimą do Stali trafili z Podlasia Rafał Kursa i Adam Wasiluk. Obaj dobrze znali więc sobotniego rywala, a ten drugi pomógł w rozpracowaniu przeciwnika. - Spisał się bardzo dobrze - uśmiechał się po meczu Bohdan Bławacki, trener rzeszowian.

Wasiluk klasę pokazał również na boisku. W 8. minucie oko w oko stanął z nim Serhij Krykun, ale lepszy okazał się golkiper biało-niebieskich. Spisał się również w 45. minucie, kiedy błysnął refleksem i złapał strzał z bliska Michała Pyrki. W drugiej odsłonie też nie mógł narzekać na nudę, bo defensorzy znów dopuścili do sytuacji sam na sam. Tym razem naciskany przez Kursę Jakub Syryjczyk uderzał z 16 metrów, ale sposobu na Wasiluka nie znalazł.

Czy te wszystkie okazje Podlasia oznaczają, że Stal wygrała szczęśliwie? Nie. Gospodarze okazji mieli zdecydowanie więcej i w gruncie rzeczy zasłużyli na taką wygraną.

- Mogło być jakieś 7:4 - mówił trener Bławacki. Gra miejscowych w pierwszej połowie mogła się podobać. Sporo było akcji oskrzydlających i po jednej z nich gola zdobył Wojciech Reiman. W 31. minucie piłkę rywalowi odebrał Sebastian Brocki i dośrodkował do Piotra Prędoty. Napastnik Stali nie sięgnął piłki, ale to zaskoczyła bramkarza Podlasia i futbolówka wpadła do bramki. Swoją szansę miał również Michał Lisańczuk, a Arkadiusz Gil trafił w poprzeczkę. Druga połowa była już słabsza, ale rzeszowianie w zasadzie cały czas mieli mecz pod kontrolą.

Stal Rzeszów - Podlasie Biała Podlaska 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Reiman 10, 2:0 Brocki 31, 3:0 Drelich 90+2-głową.

Stal: Wasiluk - Skała, Zięba, Kursa, Kordas - Brocki (80 Bożek), Szeliga, Reiman, Lisańczuk (54 Drelich), Gil (60 Szymański) - Prędota (71 Cande). Trener Bohdan Bławacki.

Podlasie: Wiśniewski - Radziszewski, Pyrka, Komar, Zabielski - Jakubowski, Andrzejuk (85 Skrodziuk), Goździołko (46 Leśniak), Krykun (76 Hołownia) - Syryjczyk, Sawtyruk (63 Czapski). Trener Miłosz Storto.