Stal Rzeszów przegrywa z Wisłą Kraków. Gol dla gości w doliczonym czasie. Wcześniej pudło gospodarzy z karnego

Koszmar z meczu z Zagłębiem powrócił - Krzysztof Danielewicz znów nie wykorzystał rzutu karnego Paweł Dubiel
Na inaugurację rundy wiosennej Stal Rzeszów w dramatycznych okolicznościach przegrała 1:2 z Wisłą Kraków. W doliczonym czasie biało-niebiescy mieli rzut karny. Nie został wykorzystany, a 95. minucie krakowianie zdobyli na Hetmańskiej gola za trzy punkty

Krzysztof Danielewicz po rundzie jesiennej dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu, ale został na Hetmańskiej, w okresie przygotowawczym wylewał pot na treningach, zdobywał gole w sparingach, także z rzutów karnych. Jest rutyniarzem, zatem trudno się dziwić, że w 92. minucie podjął wyzwanie i ustawił piłkę na 11 metrze.

Niestety, koszmar z jesiennego meczu z Zagłębiem Sosnowiec powrócił - pomocnik biało-niebieskich znów nie wykorzystał rzutu karnego. Wtedy skończyło się niedosytem, bo rzeszowianie zremisowali z zagłębiakami, ale zawodnik Stali spudłował w 42. minucie, zatem nie miał powodów, by rwać włosy z głowy.

Po sobotnim meczu boli go na pewno mocniej. Kibice Stali będą jeszcze długo gdybać i żałować szansy na pognębienie wysoko notowanego przeciwnika. Niefortunny wykonawca „jedenastki” musi po męsku zagryźć zęby i jakoś to wszystko przetrawić. Runda dopiero wystartowała.

W I połowie sporo się działo i mogło paść więcej goli. Wynik otworzył Adrian Bukowski i trzeba powiedzieć, że zrobił to z głową. Po przechwycie piłki wpadł w pole karne, pomyślał i sprytnym strzałem po ziemi w krótki róg kompletnie zaskoczył Ratona. Ten tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem, choć zdawała się być blisko niego.

Było dobrze, ale Wisła napierała i zdążyła wyrównać przed pauzą. W zamieszaniu podbramkowym uderzał Rodado, dobijał Carbo, ale gola przyznano temu pierwszemu. Sędzia sprawdzał jeszcze VAR, który potwierdził, że jest 1:1.

Już na początku drugiej odsłony krakowianie złapali się za głowy, bo najpierw rewelacyjnie interweniował Gerard Bieszczad, a potem futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Stalowcy z czasem zwarli szyki, toczyli twardą walkę i jeszcze w regulaminowym czasie mieli okazje, aby wyjść na prowadzenie. W 83. min świetną akcję finalizował Patryk Warczak, ale bramkarz Wisły obronił. W 88. minucie rzeszowianie domagali się rzutu karnego. Dostali go kilka chwil później, gdy w polu karnym sfaulowany został Adrian Bukowski.

Po pudle Danielewicza Biała Gwiazda nie poszła na remis. Dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem piłka „poszukała” w polu karnym Satrustegula i rezerwowy gości został bohaterem meczu.

Przegrał zespół lepszy. Mam pretensje do zawodnika, który miał strzelać karnego, a oddał piłkę Krzyśkowi. Gdyby sam uderzał i nie trafił, miałbym do niego mniejsze pretensje