Stal Rzeszów reklamuje się na całym świecie

mj
Andrzej Rzeszutek (z lewej) i Kacper Lesiak powalczą o kwalifikację do Olimpiady. ARCHIWUM KLUBOWE
Skoczkowie do wody Stali Rzeszów mają mnóstwo pracy. Młodzież próbuje w mityngach, a seniorzy - w zawodach Pucharu Świata.

Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak w ramach przygotowań do mistrzostw Europy (czerwiec, Rostock) i mistrzostwa świata (lipiec, Kazań) seniorów zaliczyli w tym miesiącu trzy starty w Pucharze Świata. W Meksyku nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce w synchronie, a Andrzej pokusił się o świetny wynik indywidualny (4. miejsce).

Obaj pokazali się z bardzo dobrej strony w PŚ w Kanadzie. Andrzej, uzyskując wyjątkowo wysoki wynik, 461 punktów, wywalczył 5. miejsce. - Andrzej jest w bardzo wysokiej formie - podkreśla Arkadiusz Skrzek, prezes sekcji skoków do wody Stali Rzeszów.

Oprócz naszej dwójki w tych zawodach startowało 110 zawodników z 19 krajów. W skokach synchronicznych Andrzej i Kacper zajęli szóste miejsce. Nasi w miniony weekend zaliczyli trzeci start z serii zawodów Pucharu Świata, tym razem w Sam Juan w Portoryko. W synchronie byli blisko sprawienia dużej sensacji i wejścia na podium. Z niewielką stratą zajęli 4. miejsce.

Indywidualnie nie udało im się wejść do finałowej "12". Dobrze mityng z norweskim Bergen wspominać będzie młodsza grupa wychowanków Stali Rzeszów. Rzeszowski klub reprezentowali: Kaja Skrzek, Dominika Bąk, Krystian Maksimek i Jakub Wasylów. W Norwegii startowali reprezentanci kilku europejskich państw.
Byli zawodnicy z Austrii, Danii, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Szwajcarii. Kaja i Dominika pokusiły się o świetny wynik w skokach synchronicznych. Zajęły 1. miejsce. Indywidualnie Dominika zajęła 3. miejsce w konkursie z 3-metrowej trampoliny, Kaja była czwarta.

Z "trójki" ósme miejsce wywalczył Jakub Wasylów. Jeszcze lepiej poszło naszym dziewczynom w zmaganiach z metrowej trampoliny. Kaja zajęła w nich pierwsze, a Dominika drugie miejsce. Dzięki tym wynikom obie nasze reprezentantki wypełniły minima na I igrzyska Europejskie, które odbędą się w czerwcu w Baku.

Dominika ostatnio zawitała wraz z trenerem Grzegorzem Kozdrańskim do Amsterdamu, gdzie zajęła czwarte (trampolina 1-metrowa) i piąte miejsce (trampolina 3-metrowa). W najbliższy weekend w Dreznie pokażą się inni nasi młodzi wychowankowie - Kaja Skrzek, Krystian Maksimek i Jakub Wasylów.

Najbliższym startem naszych seniorów i juniorów będą zaplanowane na koniec maja w Poznaniu mistrzostwa Polski juniorów i seniorów. Stal Rzeszów wystawi do walki 20 zawodników.