Stal Rzeszów wygrała z KSZO i zrobiła krok w kierunku awansu

MICZ
Drużyna juniorów Stali Rzeszów
Drużyna juniorów Stali Rzeszów stalrzeszow.pl
Młodzi zawodnicy Stali Rzeszów wygrali pierwsze barażowe spotkanie i są bliżej awansu do Centralnej Ligi Juniorów.

Rzeszowianie pojechali Ostrowca Świętokrzyskiego z nadziejami, że uda im się zrobić pierwszy krok w kierunku awansu do Centralnej Ligi Juniorów. To właśnie podopieczni trenera Marcina Wołowca zadali pierwszy cios - w 34. minucie bardzo dobrą akcję przeprowadził Lis, który dograł piłkę do Szymańskiego, a ten z najbliższej odległości pokonał bramkarza KSZO. Gospodarze mogli wyrównać jeszcze przed przerwą, ale bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz Stali Kowal.

Po przerwie rzeszowianie niestety stracili to, co udało się wypracować w pierwszych 45 minutach. Pyskaty strzałem z bliska wyrównał, a bezradny był tym razem Kowal. - Może była to mała dekoncetracja na początku tej drugiej połowy - powiedział po spotkaniu trener Wołowiec. Na szczęście Stal nie poddała się i cały czas dążyła do tego, by spotkanie wygrać. To samo jednak robili gospodarze, a sytuacji pod obiema bramkami nie brakowało. Wreszcie w 74. minucie znakomicie dośrodkował Lis, a Wanat idealnie uderzył głową w okienko bramki KSZO. Stal znowu wyszła na prowadzenie. Gospodarze postawili wtedy wszystko na jedną kartę, ale nie udało im się już strzelić wyrównującego gola i Stal mogła się cieszyć z wyjazdowego zwycięstwa.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Płock - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:0; MOSP Białystok - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:2; Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 0:1; Podbeskidzie Bielsko-Biała - CWZS Bydgoszcz 4:0; Wisła Gorzów Wlkp. - FA Szamotuły 2:2; Odra Opole - Stal Szczecin 2:0; Chrobry Głogów - Bytovia Bytów 1:0.

Krzysztof Kiercz podsumowuje sezon Stali Mielec

Mecze rewanżowe odbędą się 25 czerwca.

W półfinałach CLJ: Pogoń Szczecin - UKS SMS Łódź 2:0 (w pierwszym meczu 0:1); Legia Warszawa - Lech Poznań 4:2 (w pierwszym meczu 2:2).

Mecze finałowe Pogoni Szczecin z Legią Warszawa odbędą się 24. i 28. czerwca.

KSZO 1929 Ostrowiec świętokrzyski - Stal Rzeszów 1:2 (0:1)

Bramki: Pyskaty 47 - Szymański 34, Wanat 74.

Stal: Kowal - Tomaszewski, Sołtys I, Wołowiec, Kordas I, Kuca (70 Pobola), Majka (89 Partyka), Wanat (82 Gul), Lis (75 Penar), Siwiec (60 Kozak), Szymański. Trener Marcin Wołowiec.