Stal Rzeszów załatwiła rywali z Kraśnika w pół godziny

Liczba meczu: 5 - tyle goli to niemal jedna czwarta bramek, jakie Stal zdobyła jesienią (21) i prawie jedna trzecia, jakie kraśniczanie stracili w I rundzie (16) Fot. Tadeusz Poźniak
Rzeszowianie wystartowali do rundy wiosennej jak z katapulty. Gdyby wykorzystali wszystkie okazje, mogli się nawet pokusić o wynik dwucyfrowy.
Stal Rzeszów - Stal KraśnikSobotni pojedynek Stali Rzeszów i Stali Kraśnik.

Stal Rzeszów - Stal Kraśnik

Lepszej piłki, niż w I połowie rzeszowianie w tym sezonie nie pokazali. Grali z polotem, rozmachem, kibice nie mogli prawa się nudzić. Szans na to nie miała oczywiście obrona i bramkarz gości. Nasz zespół z łatwością dochodził do sytuacji i do przerwy mógł nastrzelać pół tuzina goli.

Jeden, dwa, trzy

Aplauz na trybunach wybuchł już w 6. minucie, gdy po podaniu Ireneusza Grybosia na spotkanie z Kamilem Beszczyńskim pobiegł Szymon Solecki (z prawego obrońcy przekwalifikowany na lewego pomocnika). Nasz zawodnik huknął na długi słupek i rozpaczliwa interwencja bramkarza na nic się zdała.

Po 3 minutach Solecki pluł sobie w brodę, bo po rogu Pawła Kloca główkował w słupek. Wyczyn 5 minut poźniej powtórzył Gryboś, tyle że strzałem nogą. Na wynik 2-0 nie trzeba było długo czekać. Przy linii końcowej Gryboś uśpił czujność obrońcy, sprytnie wstrzelił piłkę w pole karne, a nadbiegający z prawej strony Wojciech Krauze strzałem pod poprzeczkę dopełnił formalności.

Stal ani myślała zwalniać obroty. W 29. min Gryboś z 10 metrów wycelował w nogi bramkarza. Po minucie padł gol meczu. Reiman najpierw trafił w obrońcę, ale przy poprawce z 25 metrów huknął jak z armaty i skóra" ugrzęzła w samym rogu bramki.

Szybka riposta

W tym momencie w grze Stali coś się na chwilę zacięło. Wykorzystał to Andrzej Gutek, po akcji którego Konrad Nowak zwiódł stoperów gospodarzy i uderzył obok Macieja Nalepy. Riposta miejscowych nastąpiła jeszcze przed przerwą. Emmanuel Udoudo "potańczył" chwilę z obrońcami przed szesnastką, następnie z znienacka wypalił po ziemi przy słupku i było 4-1.

Po zmianie stron szybko mógł podwyższyć Reiman, ale z 7-8 metrów uderzył nad poprzeczką. Potem Stali gra się już tak nie kleiła.

- Za dużo było długich podań. Tak grać nie chcemy. Musimy wykorzystywać linię pomocy - komentował po meczu Czesław Palik, coach rzeszowian.

Mecz się wyrównał. W 55. min Karol Ręba wykonał 30-metrowy rajd w środku pola, strzelił sprzed pola karnego, Nalepa nie utrzymał piłki, ale do dobtiki nie dopuścił. W 63. min bliska szczęścia był niezniszczalny Kloc. Pod naszą bramką ostatni raz gorąco zrobiło się kwadrans przed końcem. Znów szczęścia szukał Nowak.

Wcześniej w ekipie gospodarzy pojawił się debiutujący w seniorach Damian Szala. Nastolatek w końcówce doszedł do podania Reimana i w sytuacji sam na sam z zimna krwią przelobował Beszczyńskiego. Chwilę wcześniej Reiman też powinien zaliczyć asystę. Znalazł w polu karnym Sonko Mamadou, jednak Senegalczyk w wymarzonej sytuacji trafił nieczysto i mógł się tylko złapać za głowę.

- To, co miał, może się śnić po nocach.

STAL KWARCSYSTEM RZESZÓW - STAL KRAŚNIK 5-1 (4-1)

1-0 Sołecki (6, asysta Grybosia), 2-0 Krauze (21, asysta Grybosia), 3-0 Reiman (31, strzał z dystansu), 3-1 Nowak (35, asysta Gutka), 4-1 Udoudo (43, strzał z dystansu, asysta Reimana), 5-1 Szala (90, lobem, asysta Reimana)

STAL KWARCSYSTEM: Nalepa 6 - Chukwuemeka 6 (84. Mamadou), Duda 6, Tomasik 6, Hus 6 - Krauze 6, Kloc 6 (78. Sikorski), Reiman 7, Solecki 6 (71. Szala) - Udoudo 6 (75. Wójcik), Gryboś 7.

STAL K.: K. Beszczyński 3 - Ręba 2, D. Beszczyński 1 (46. Stadnicki 3), Ławryszyn 3, Gołębiowski 3 - Pacek (31. Iwanowicz 3), Wojtysiak 3, Gutek 4, Iracki 3 (78. Dudek) - Januszko 1 (46. Drozd 2), Nowak 5.

SĘDZIOWALI: Mariusz Antosz (7) oraz Mariusz Koper i Mariusz Bundz (wszyscy Tarnobrzeg). ŻÓŁTE KARTKI: Wójcik - Stadnicki, Wojtysiak. WIDZÓW: 600.