Stal Sandeco Rzeszów przegrała z Karpatami Krosno

Andreja Prokić zawsze gra na całego. W sparingu trochę jednak przesadził i zobaczył czerwoną kartkę. Krzysztof Kapica
W rozegranym w Dębicy meczu sparingowym III-ligowe Karpaty Krosno pokonały 1-0 występującą klasę wyżej Stal Sandeco Rzeszów.

Po centrze Pawła Fydrycha z wolnego stalowcy za krótko wybili piłkę, dopadł do niej Damian Mikulec i z 16 metrów przelobował bramkarza rzeszowian.

- Może Stal miała optyczną przewagę, ale nasza gra obronna była na poziomie. Za wiele okazji rywale nie mieli - ocenia Tomasz Wacek, trener krośnian.

Mecz odbywał się w Dębicy, gdzie Stal przebywa na obozie.

- Przez 30 minut graliśmy to, co chcieliśmy, rzadko opuszczaliśmy połowę Karpat. Potem tempo siadło, ale ciężkie treningi na obozie robią swoje - wyjaśnia Andrzej Szymański, który w II połowie posłał do gry 6 juniorów.

Trener "biało-niebieskich" chwalił postawę świeżo pozyskanych stoperów Sebastiana Przybyszewskiego i Liwtina Donatasa Nakrosiusa. Przez czerwoną kartkę do końca meczu nie dotrwał Andreja Prokić.

Szymański nie wszystkich graczy posłał do gry - nie wystąpili bracia Husowie, Góreccy, Damian Jędryas. Z kolei Ernest Szela jest przeziębiony.

STAL SANDECO RZESZÓW - KARPATY KROSNO 0-1
Bramka: Mikulec.