Stal Sanok minimalnie lepsza od Chełmianki

Marian Struś
Stal Sanok (żółte koszulki) pokonała Chełmiankę 1-0.
Stal Sanok (żółte koszulki) pokonała Chełmiankę 1-0. Fot. Archiwum
Stal Sanok wygrała 1-0 z Chełmianką Chełm w meczu III ligi lubelsko-podkarpackiej.

Odważnie rozpoczęli goście, ale w 8. min to gospodarze mogli objąć prowadzenie. Fabian Pańko z kilku metrów strzelił, jednak piłkę z bramki wybił Sebastian Kogut.

W rewanżu ładnie strzelił Karol Knot, jednak Paweł Wilczewski zdołał wybić piłkę na róg. Minutę później padła jedyna w tym meczu bramka. Znakomite prostopadłe podanie posłał do Pańki Marek Węgrzyn, a czołowy snajper Stali, który w każdym meczu trafia do siatki, idealnie przymierzył z pierwszej piłki.

W końcówce I połowy przycisnęli goście. W 42. spalonego puścił im sędzia i zakotłowało się pod bramką Stali. Gol jednak nie padł, choć było gorąco.

Po wyrównanej I połowie, w drugiej zarysowała się przewaga Stali. Duży wpływ na to miało pojawienie się dwóch piłkarzy z podstawowej jedenastki: Macieja Kuzickiego i Rafała Nikodego, którzy z jakichś utajnionych względów zaczęli mecz na ławie rezerwowych.

W 70. min po rzucie rożnym wybijanym przez Kuzickiego, idealną sytuację do zdobycia bramki miał Mariusz Sumara, jednak źle przyjął piłkę.

W 80 min. piłkę od Jakuba Ząbkiewicza otrzymał Pańko, szkoda tylko, że był to niecelny strzał, a nie zamierzone podanie. Minutę później jedyną w drugiej połowie szansę na wyrównanie zmarnował Dawid Wieczorek, strzelając w nogi jednego z obrońców Stali.

STAL DOM-ELBO SANOK - CHEŁ MIANKA 1-0 (1-0)

1-0 Pańko (18, z podania Węgrzyna)

STAL: Wilczewski 6 - Ząbkiewicz 5, Twardawa 6, Sumara 6, Zajdel 6 - Kruszyński 5 (46. Kuzicki 5), Damian Niemczyk 6, Węgrzyn 6, Kosiba 5 (46. Nikody 5) - Sobolak 5 (58. Kuzio 4), Pańko 6 (83. Czenczek).
CHEŁMIANKA: Ciołek 5 - Dyczko 5, Grzywna 5, Krzyżak 5, Kogut 5 - Kasperek 4 (68 Wieczorek 4), Knot 4 (74 Fajman 0), Drob 6, Wójcik 5 - Drzewicki 5, Gromba 5.
SĘDZIOWALI Gerard Żurawski - 6 oraz Krzysztof Bomba i Grzegorz Babula (Mielec). CZERWONA KARTKA: Fajman (86, kopnięcie bez piłki) WIDZÓW: 300 (50 kibiców Chełmianki).