Stal Sanok pokonała Tomasovię. Zobacz zdjęcia

Marian Struś
Mecz z impetem rozpoczęli goście i to oni przez kwadrans rządzili na boisku, stwarzając dwie groźne sytuacje, których nie wykorzystał Jacek Kusiak.

Zobacz zdjęcia z meczu: Stal Sanok - Tomasovia Tomaszów Lubelski

Od tego momentu ruszyli stalowcy; Rafał Nikody minimalnie chybił, Daniel Niemczyk strzelił obok słupka, wreszcie piłkę od Macieja Kuzickiego dostał Nikody, posłał ją wzdłuż bramki, a Piotr Łuczka, włączający się chętnie do akcji ofensywnych, tylko dostawił nogę.

Chwilę potem piłkę po główce Niemczyka instynktownie wybił z bramki Łukasz Bartoszyk, podobnie 2 minuty później ładnie obronił ostry strzał Łukasza Tabisza.

W 43 min. dynamiczny rajd po skrzydle przeprowadził Michał Zajdel, kończąc go mocnym strzałem po ziemi w długi róg. To była piłka nie do obrony. Na zakończenie świetnej I połowy z 15 m. strzelał Nikody, ale piłka tylko musnęła słupek od zewnętrznej.

Drugą odsłonę żywo i odważnie zaczęły obie drużyny, ale szybko skarceni zostali goście. Ładną akcję zespołową mocnym strzałem zakończył Jakub Ząbkiewicz. Piłkę z rąk wypuścił Bartoszyk, a tam już czyhał na nią Daniel Niemczyk i było 3-0.

W 63. min pogrążył gości najlepszy na boisku obrońca Stali Michał Zajdel, który przeprowadził piękny rajd między obrońcami Tomasovii, położył bramkarza i posłał piłkę do niestrzeżonej już bramki.

Potem gola mógł jeszcze zdobyć Marcin Czenczek, jednak został ewidentnie sfaulowany w polu karnym, czego nie dopatrzył się sędzia. Goście mieli też okazję do zdobycia honorowego gola, ale będący w idealnej sytuacji Tomasz Jakubiak główkował obok bramki.

STAL SANOK - TOMASOVIA TOMASZÓW Lub. 4-0 (2-0)
1-0 Łuczka (26, asysta Nikodego), 2-0 Zajdel (43), 3-0 Daniel Niemczyk (54, asysta Ząbkiewicza), 4-0 Zajdel (63).

Relacja ze składami, notami dla piłkarzy, oraz sędziego, opiniami w poniedziałkowych Nowinach