Stal Sanok przywiozła z Łęcznej cenny remis

Tomasz Leyko
Stal Sanok (niebiesko-białe stroje) wywiozła z Łęcznej cenny punkt.
Stal Sanok (niebiesko-białe stroje) wywiozła z Łęcznej cenny punkt. ARCHIWUM
Piłkarze Stali Sanok zremisowali z rezerwami Górnika 1-1. Lider z Łęcznej nie wygrał już od trzech spotkań.

Gospodarze w wielu fragmentach mieli jednak zdecydowaną przewagę. W decydujących momentach zawodziła ich skuteczność.

Na początku Krystian Wójcik minął już bramkarza gości i posłał piłkę w kierunku pustej bramki. W ostatniej chwili utracie gola zdołali zapobiec jednak obrońcy z Sanoka, którzy wybili piłkę z linii bramkowej. W chwilę później Łukasz Jankowski umieścił nawet piłkę w siatce Stali, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Starania łęcznian zostały nagrodzone w 39 min, kiedy to po podaniu Pawła Głowackiego ładnym uderzeniem z woleja popisał się Konrad Wasil.

Ekipa z Sanoka w pierwszej odsłonie koncentrowała się na zabezpieczeniu własnej bramki o czym dobitnie świadczyło ustawienie rywali - z zaledwie jednym napastnikiem Marcinem Borowczykiem. I na dobrą sprawę drużyna trenera Piotra Kota przed przerwą mogła się pochwalić tylko jednym strzałem - Mateusza Jaracza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Lepiej było po przerwie. Najpierw Borowczyk wykorzystał niezdecydowanie linii obronnej Górnika i strzałem tuż przy słupku doprowadził do wyrównania.

Potem ten sam gracz sprawdził jeszcze czujność Łukasza Witkowskiego z rzutu wolnego, a Mariusz Sumara niemal zapewnił swojej drużynie trzy punkty, ale jego uderzenie głową zatrzymało się na poprzeczce.

GÓRNIK II ŁĘCZNA - STAL SANOK 1-1 (1-0)

Bramki: Wasil (39) - Borowczyk (57)

Górnik II: Witkowski - Głowacki, Pawelec, Jankowski, Jędrzejuk, Raczkiewicz (83 Iwanicki), Wasil, Wójcik, Grobelny (60 Flis), Szymanek (76 Młynarski), Kojasević (60 Michalak).
Stal: Ziemba (46. Szpiech) - Kruszyński, Węgrzyn (46. Kijowski), Sumara, Szatankiewicz (86. Niemczyk), Ząbkiewicz, Zajdel, Tabisz, Jaracz (46. Bukiet), Kosiba, Borowczyk.
Sędziował: Jacek Pawlak (Chełm). Żółta kartka: Michalak (Górnik II).