Stal Stalowa Wola rozpoczyna rok 2021 od zwycięstwa. Tomasz Płonka czarnym koniem meczu z Avią Świdnik

Knowy
Stal Stalowa Wola pokonała u siebie Avię Świdnik 1:0
Stal Stalowa Wola pokonała u siebie Avię Świdnik 1:0 K. Nowaliński
W swoim pierwszym meczu rundy wiosennej Stal Stalowa Wola pokonała Avię Świdnik 1:0, a złotego gola strzelił w 78. minucie, Tomasz Płonka. Na rozgrzewkę Stal wybiegła w białych koszulkach, z hasłem wspierającym powracającego do zdrowia swojego kitmana.

Spotkanie rozgrywane na sztucznej murawie przy ul. Hutniczej lepiej rozpoczęli gospodarze, osiągając nieznaczną przewagę i stwarzając sobie kilka dobrych okazji do otwarcia wyniku spotkania. W 7 minucie piłkę do bramki głową skierował nowy nabytek Stalówki, Kacper Piechniak, jednak sędzia dopatrzył się faulu napastnika zielono-czarnych i gola nie uznał. W 13 minucie zaatakowali goście i po strzale Szpaka fantastyczną paradą popisał się Siudak, chroniąc swój zespół od utraty bramki. W 38 minucie Aleksander Drobot, kolejny nowy zawodnik Stali, uderzył celnie na bramkę Szelonga, jednak zmierzająca do bramki piłka otarła się o Mykytyna i wyszła na rzut rożny. Chwilę później uderzenie Piechniaka doskonale wybronił bramkarz gości, a tuż przed przerwą strzał Mrozińskiego w ostatniej chwili zablokował jeden z obrońców.

Po zmianie stron Stal nadal szukała swoich okazji na strzelenie bramki, a ta mogła nadarzyć się już w 50 minucie, jednak gwizdek sędziego milczał po ostrym powstrzymaniu Drobota przez Darmochwała. W 52 minucie Szelong z najwyższym trudem wybronił strzał Mistrzyka, a po kolejnym, tym razem Jopka piłka nieznacznie przeleciała nad poprzeczką.

W 78 minucie Stal wreszcie mogła cieszyć się z bramki. Tomasz Płonka, który na boisku pojawił się 10 minut wcześniej ograł obrońcę i strzałem obok bramkarza umieścił piłkę w siatce.

W końcowych minutach gospodarze mądrze bronili wyniku, a jedyne poważniejsze zagrożenie zawodnicy Avii stworzyli w doliczonym czasie gry, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym szukali swojej szansy na wyrównanie wyniku meczu.

Stal Stalowa Wola - Avia Świdnik 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Płonka 78

Stal: Siudak – Waszkiewicz żk, Khorolskyi, Pietrzyk, Zięba (72. Szifer) – Mistrzyk, Jopek (90. Conde), Mroziński, Drobot (72.Sobotka)– Wiktoruk żk, Piechniak (68. Płonka). Trener Jaromir Wieprzęć

Avia: Szelong – Kursa, Dobrzyński żk, Szpak (46. Oziemczuk), Cielebąk (46. Drozd), Niewęcłowski, Uliczny, Darmochwał, Maluga, Mykytyn, Białek. Trener Łukasz Mierzejewski

Sędziował Adam Jamka (Kielce)

XI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego (pt. 18 - półfinały, s. 11 - finały, hala MOSiR w Stalowej Woli).

Piłkarska sobota i siatkarski poniedziałek. Sportowy Rozkład...

Podkarpaccy piłkarze grający w 1, 2 i 3 lidze wracają do gry. Nasze województwo będą reprezentować w tych ligach Apklan Resovia, Stal Rzeszów, KS Wiązownica, Texom Sokół Sieniawa, Siarka Tarnobrzeg, Stal Stalowa Wola, Wólczanka Wólka Pełkińska. W najbliższy weekend odbędą się pierwsze kolejki rundy wiosennej. Z tej okazji przygotowaliśmy Vademecum Kibica. Składy drużyn z Podkarpacia, terminarze i ciekawostki. PRZEJDŹ DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ

Vademecum Kibica wiosna 2021. Podkarpackie drużyny w 1, 2 i ...