Stal Stalowa Wola zremisowała z Cracovią

Janusz Słupek
Bartłomiej Piszczek pewnie wykorzystał rzut karny dla Stali
Bartłomiej Piszczek pewnie wykorzystał rzut karny dla Stali SŁAWOMIR CZWAL
W swoim drugim sparingu rozgrywanym na sztucznym boisku, stalowcy sprawili sporą niespodziankę remisując w Krakowie z grającą w mocnym składzie Cracovią. Naszemu zespołowi zabrakło tylko trzy minuty, aby wygrać.

CRACOVIA KRAKÓW - STAL STALOWA WOLA 2-2 (1-0)

1-0 Nowak (17), 1-1 Muzurczuk (49), 1-2 Piszczek (65, karny), 2-2 Polczak (87, karny)
STAL: Wietecha - Wieprzęć, Maciorowski, Treściński, Lebioda - Nougawa, Kasztelan, Krawiec, Trela - Stepanov, Kmiecik oraz Wierzgacz, Niedziela, Piszczek, Jeżewski, Petrov, Muzurczuk.

W Stali pojawił się 24-letni zdolny pomocnik Adrian Kasztelan z Korony Kielce, który jesienią grał w rozgrywkach ME. Zagrali także testowani Nougawa i Niedziela oraz Ukraińcy: Petrov, Muzurczuk i Stepanov. Ponadto po ponownie wystąpił Jonasz Jeżewski z Sandecji, z którym Stal miała się już żegnać.

Do przerwy przeważali krakowianie i prowadzili po golu pomocnika Pawła Nowaka, który wykorzystał dobre podanie Marka Wasiluka. Stal próbowała się odgryzać, ale strzały Stepanova i Kmiecika bronił Cabaj.

Bramkarz gospodarzy nie miał za to nic do powiedzenia zaraz po przerwie, gdy tuż przy słupku przymierzył Muzurczuk. Stal czuła się coraz pewniej i drugiego gola zdobył z karnego Bartłomiej Piszczek. W Cracovii dwoił się Dariusz Pawlusiński, ale nie zdołał pokonać pewnie broniącego Tomasza Wietechy. Gdy wydawało się, że stalowcy dowiozą wygraną, także z rzutu karnego wyrównał powołany do reprezentacji Polski, stoper Piotr Polczak.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland