Stalowowolska klasa O: Wydrza górą na dole

AS
W przerwie meczu w Ławnicy sędzia Janusz Tabaka sprawdzał z kapitanymi obu drużyn zgodność nazwisk z wpisanymi do protokołu. KRZYSZTOF URBAŃSKI
W tej kolejce zmierzyły się dwie drużyny z dołu tabeli; Wisan Skopanie i Wydrza. Zwycięsko z pojedynku wyszli gospodarze odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w tym sezonie. Bez problemów grały drużyn z Turbii i Tarnobrzega. Na trudnym terenie w Jeżowem rezerwy e Stalowej Woli wygrały aż 4-0.

SIARKA II TARNOBRZEG - ZRYW DZIKOWIEC 4-1 (1-0)

1-0 Krasowski (37), 2-0 Kozłowski (59), 3-0 Danilewicz (63), 4-0 Węgrzynowicz (75), 4-1 E. Sito (79)
SIARKA II: Tomczyk - Tęcza, Kozłowski, Stochla - Idec (70. Broda), Ćwik (70. Boy), Stępień, Kościelny (63. Dryka), Danilewicz - Krasowski, Piątkowski (70. Węgrzynowicz)
ZRYW: Kunat - Skop, Lorenc, A. Sito - Sięmbor, Kwaśnik, Winiarski, Batory, Gniewek (68. Stąpor) - E. Sito, Szczęch.
Sędziował Jacek Bochenek (Dębica). Żółte kartki: Piątkowski, Ćwik. Widzów 100.
Pierwsza połowa była nudna. W drugiej do gry wzięli się gospodarze. Zaowocowało to strzeleniem trzech bramek. Najładniejszą zdobył Michał Kozłowski, który dokładnie przymierzył z rzutu wolnego. Miejscowi mogli zdobyć wiącej bramek jednak badzo dobrze spisywałą się bramkarz gości Kunat oraz ostatni obrońca Lorenc. Goście za sprawą Eugeniusza Sito zdobyli jednego gola przedniej jakości. Zawodnik przymierzył z 25 mietrów pod samą poprzeczkę.

JUTRZENKA ŁAWNICA - IKARUS TUSZÓW NARODOWY 1-1 (0-0)

1-0 Surowiec (55), 1-1 Klaus (70).
JUTRZENKA: Pisarczyk - Kasza, Jarosz, Chodan, Narowski, Surowiec, Czekaj, Szot, Ryba - Pilawiecki, Wójcik.
IKARUS: Gruca - Ciemięga, Lis, Klaus - Taran (60. Zygadło), Bryła, Tułacz (46. Kołodziej), Maksoń, Marut - Cyganowski, Czekaj.
Sędziował Janusz Tabaka (Stalowa Wola). Żółte kartki: Klaus - Szot, Surowiec, Jarosz. Widzów 150.
Wyrównany mecz. Jako piersi do ataków ruszyli miejscowi, jednak nie poprafili wykorzystać nadarzających się okazji na strzelenie bramki. Najlepszej nie wykorzystał Surma. W drugiej połowie obie drużyny postawiłły wszytko na jedną kartę i podzieliły się punktami.

Pozostałe wyniki:

Unia II Sarzynianka - Iskra Sobów 3-2 (1-1) Bąk (4), Żabiński 2 (75, 82) - Wartoń 2 (24, 41);
Wydrza - Wisan Skopanie 3-2 (3-1) K. Stępień 2 (4, 25), Dul (41) - Leśkowicz (9), Rożnowski (70);
Strażak Niwiska - Zarzecze 1-1 (0-0) Sukiennik (75) - Sakowski (70);
Sokół Kamień - Tłoki II Gorzyce 5-0 (4-0) Sobiło (10), Niemiec (15), Wierzbowicz (25), Podsiadły 2 (39, 88);
Sparta Jeżowe - Stal II Stalowa Wola 0-4 (0-2) Koluch (8), Sroka (33), Skiba 2 (50, 89);
Budo-Instal Turbia - Stal Nowa Dęba 3-0 (3-0) Ziarnowski 2 (25, 45), Surma (35)

Ocenia kolejkę

[obrazek4]EUGENIUSZ SITO (trener Zrywu): - Niespodzianką jest wygrana Wydrzy, choć wynik w tym spotkaniu mógł być różny. Dziwi również wygrana Stali II Salowa Wola nad Spartą Jeżowe. Na pewno spotkanie w Nowej Sarzynie było bardzo zacięte, widać to po wyniku. Wygrane Budo-Instalu i Sokoła Kamień były pewne. Inne wyniki są do przyjęcia.