Strumyk blisko III ligi. Czarni szansę stracili

Waldemar Mazgaj
Oba gole dla Strumyka padły po lobach w sytuacji sam na sam, choć akurat w tym przypadku bramkarz Czarnych był górą po strzale Tomasza Jandzisia. KRZYSZTOF KAPICA
W bezpośrednim starciu pretendentów do III ligi Strumyk ograł 2-1 Czarnych. Jaślanie definitywnie stracili szanse na awans. Malawianie zajmują premiowane miejsce, ale za tydzień nie mogą przegrać w Jarosławiu.

Przez początkowe pół godziny wydawało się, że gol dla gości jest kwestią czasu. Debiutujący w seniorach 17-latek Krystian Migut miał pełne ręce roboty i tylko nieskuteczności Roberta Szalonego, czy Rafała Grzesiaka zawdzięcza czyste konto.

Piorunujące dla jaślan były początkowe minuty II połowy. Najpierw Wiktor Solarz, który na boisku pojawił się dopiero po przerwie, bo cały tydzień nie trenował (pracował na drugiej zmianie), zabrał piłkę obrońcy i przelobował bramkarza. Niespełna minutę później Maciej Dziwisz, który po tym sezonie kończy przygodę z piłką, obiegł Kwieka i kolejnym lobem skierował piłkę do bramki.
Już w 57. min mogło być 2-1, lecz Migut popisał się kapitalną interwencją po mocnym strzale Dariusza Bernackiego z wolnego i trąceniu piłki przez Wojciecha Brudka.

W tej sytuacji udało się uniknąć "swojaka", ale 10 minut później Kłeczek precyzyjną główką trafił do swojej bramki po rogu. Piłka wpadła do bramki między słupkiem a stojącem tuż przy nim obrońcy.

Malutka Malawa, mimo skromnego budżetu, za tydzień może osiągnąć historyczny sukces.

STRUMYK MALAWA - GAMRAT/CZARNI JASŁO 2-1 (0-0)

1-0 Solarz (48), 2-0 Dziwisz (49), 2-1 Kłeczek (67-samobójcza)

Opinie, noty i szersza relacja w poniedziałkowym "Stadionie"