Strumyk Malawa pokonał Avię Świdnik [zdjęcia, film]

To już szósty z rzędu mecz Strumyka bez porażki, zespół skazywany na spadek zawędrował już na szóste miejsce i nie wygląda na to by chciał się zatrzymywać. Tym razem w Łańcucie poległa Avia Świdnik.
Strumyk Malawa (zólto-czarne stroje) pokonal u siebie Avie Świdnik 3-1

Strumyk Malawa - Avia Świdnik 3-1

Mecz mógł się podobać, były bramki i końcowe zwycięstwo, ale były też dramaty. Dwukrotnie na stadionie musiała zjawić się karetka, najpierw po Marka Brusika, który w jednym ze starć doznał groźnie wyglądającej kontuzji biodra (wstępna diagnoza lekarzy to mocne stłuczenie), a niedługo potem po kapitana gości Pawła Pranagala u którego podejrzewano złamanie nogi.

Zobacz zdjęcia: Strumyk Malawa pokonał Avię Świdnik

Na koniec jeden z piłkarzy Avii sfrustrowany rozbił drzwi w szatni. Honorowo postąpił trener gości Tomasz Wojciechowski, który zapłacił za szkody i obiecał, że wyciągnie konsekwencje w stosunku do wandala.

Strumyk zasłużył na wygraną, ale mogło być różnie. W pierwszych minutach Avia mogła się pokusić o bramkę, ale spudłował Kucharzewski. Po golu na 1-0 Strumyk dostał wiatru w żagle i kilka razy skontrował rywali. W 25. minucie w polu karnym faulowany był Stanisław Pruś, ale sędzia uznał, że napastnik Strumyka symulował i wlepił mu żółtą kartkę.

Po zmianie stron Avia przycisnęła, kilkakrotnie mogła się pokusić o wyrównanie, tym bardziej, że Bartosz Szczybyło nie był zbyt pewnym punktem. Bramkarz Strumyka jednak w odpowiednich momentach robił swoje. Miejscowi kontratakowali i punktowali przeciwnika. Avia odgryzła się jedynie honorowym trafieniem Damiana Irackiego, który pięknym wolejem zakończył mecz.

STRUMYK MALAWA - AVIA ŚWIDNIK 3-1 (1-0)

1-0 Pruś (20, dośrodkowanie z rogu Jandzisia),
2-0 Grad (70, dobitka strzału Szymańskiego),
3-0 Jandziś (79, wrzutka z wolnego Solarza),
3-1 Iracki (90+3, silny strzał z woleja).

STRUMYK: Szczybyło - Bieda, Skała, Gaca, Patryn - Jandziś (82. Dziedzic), Brusik (37. Brudek), Solarz (90. Stawarz), Grad (85. Gaweł) - Pruś, Szymański.

AVIA: Gieresz - Paluszek, Bednarek (85. Lewczuk), Maciejewski, Kubiak - Kucharzewski, Pranagal (55. Iracki), Rusiecki (90. Tarnowski), Wróbel (46. Sadło) - Jeleniewski, Mazurek.

SĘDZIOWAŁ: Konrad Gąsiorowski (Lublin).