Strumyk Malawa pokonał Czuwaj Przemyśl. Zobacz zdjęcia

Przemysław Markocki
Piłkarze Strumyka Malawa (biało-czerwone stroje) rzucili się na rywali po przerwie i odnieśli zasłużone zwycięstwo. PRZEMYSŁAW MARKOCKI
Piłkarze Strumyka Malawa pokazali dwa oblicza - po bardzo słabej I połowie znokautowali rywali po przerwie.
Pilkarze Strumyka Malawa (bialo-czerwone stroje) odnieśli pierwsze zwyciestwo w rundzie wiosennej. Na wlasnym stadionie pokonali Czuwaj Przemyśl 4-2 (2-2).

Strumyk Malawa - Czuwaj Przemyśl

Gospodarze rozpoczęli zgodnie z planem i już w 7. minucie po rzucie karnym Krzysztofa Blima zdołali objąć prowadzenie.

Później jednak piłkarze Strumyka stanęli w miejscu, a goście potrafili to wykorzystać. Najpierw płaskim strzałem zza pola karnego wyrównał Kamil Baran, a w 32. minucie, po koszmarnym błędzie jednego z obrońców, prowadzenie przemyślanom dał Łukasz Zając.

Chwilę później drugą żółtą kartkę dostał Tomasz Hadała i przemyślanie musieli grać w dziesiątkę. Remis do przerwy uratował Marcin Pietraszek, który pojawił się na boisku w 43. minucie, a 120 sekund później wpakował piłkę do siatki.

W przerwie meczu Tomasz Machaj musiał urządzić swoim piłkarzom ostrą pogadankę, bo gracze Strumyka wyszli na boisko całkowicie odmienieni.

Dało to efekty już w 58. minucie, gdy w zamieszaniu pod bramką gości świetnie znalazł się Marek Antkiewicz dając gospodarzom prowadzenie.

Pięć minut później wychowanek rzeszowskiej Stali ponownie dał znać o sobie i wykorzystując celne zgranie głową Krzysztofa Blima powiększył przewagę miejscowych.

W końcówce kolejne okazje marnowali kilkukrotnie Blim i Pietraszek, a w poprzeczkę trafił Maciej Dziwisz. Wynik jednak już się nie zmienił, a gospodarze mogli cieszyć się z w pełni zasłużonego pierwszego zwycięstwa na wiosnę.

STRUMYK MALAWA - CZUWAJ PRZEMYŚL 4-2 (2-2)

1-0 Blim (7-karny, po ręce Kuźniarskiego), 1-1 Baran (9, zza pola karnego), 1-2 Zając (32, z prawej strony po ziemi, po błędzie obrony), 2-2 Pietraszek (45-głową, dośrodkowanie Biedy), 3-2 Antkiewicz (58, po zamieszaniu w polu karnym), 4-2 Antkiewicz (63-głową, po rzucie rożnym).

STRUMYK: Szczepański - Woźniak (43. Pietraszek), Bieda, Mazurkiewicz (46. Szczygieł), D. Kuczma - Machniak, Antkiewicz, Kurosz (81. Nycz) , Siciarz (67. Martinek) - Blim, Dziwisz.
CZUWAJ: Sochacki - Folwarski (72. Hanasko), Kuźniarski, Kitor, Klepacki - Niedziela (72. Gniatek), Zając, Baran (84. Biernat), Hadała - Kocur, Adamski.
SĘDZIOWALI Mirosław Guzik oraz Krzysztof Wojnar i Grzegorz Żurawski (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Kurosz - Baran, Hadała, Kocur, Zając. CZERWONA: Hadała (36, druga żółta). WIDZÓW 500.