Strumyk Malawa poszedł za ciosem. Wygrana z Sokołem Sieniawa

Przemysław Markocki
Wojciech Brudek (z prawej) zaliczył asystę przy golu Macieja Rusina.
Wojciech Brudek (z prawej) zaliczył asystę przy golu Macieja Rusina. Łukasz Pado
Piłkarze Strumyka poszli za ciosem i ograli solidnego beniaminka z Sieniawy. Dla piłkarzy Macieja Rusina była to trzecia wygrana z rzędu, a Sokół stracił pozycję lidera.

- Zaczęło się i skończyło źle, ale to tylko pokazuje jak dużo pracy przed nami - podsumował trener gości Grzegorz Łuczyk.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Macieja Grada. Doskonałą okazję miał też Tomasz Jandziś, ale będąc sam na sam z bramkarzem gości nie trafił w bramkę.

Chwilę później efektowną przewrotką popisał się Łukasz Bursztyka i zrobiło się 1-1. Blisko był Tomasz Wilusz, którego uderzenie z trudem wybronił Kamil Zieliński.

W 31. minucie z prowadzenia cieszyli się goście (z bliska trafił Patryk Szewc), ale po kilku minutach znów był remis, a na dodatek z boiska wyleciał Wilusz.

- Wyszliśmy na prowadzenie i wydawało się, że opanowaliśmy sytuację. Problematyczny karny i czerwona kartka skutecznie wybiły nas z rytmu - mówił Łuczyk.
W drugiej połowie zdecydowaną przewagę osiągnęli miejscowi, którzy mieli sporo dobrych okazji. - Po przerwie goście praktycznie nie stwarzali zagrożenia pod naszą bramką - dodał Ryszard Skomra, działacz Strumyka.

Blisko gola był grający trener Maciej Rusin, który z bliskiej odległości główkował w słupek. "Rusek" poprawił się w 79. minucie kiedy po centrze Wojciecha Brudka z rzutu rożnego głową umieścił piłkę w siatce.

Wygraną Strumyka przypieczętował Krzysztof Szymański, który efektownym uderzeniem z woleja trafił w samo okienko bramki Piotra Kukulskiego.

STRUMYK MALAWA - SOKÓŁ SIENIAWA 4-2 (2-2)

1-0 Grad (10, asysta Jandzisia), 1-1 Bursztyka (12, przewrotka z 7 metrów), 1-2 Szewc (31, podanie Wilusza), 2-2 Wójtowicz (37-karny, po faulu Wilusza na Rusinie), 3-2 Rusin (79, po wrzutce Brudka), 4-2 Szymański (88, z woleja po podaniu P. Majchera)

Składy obydwu drużyn oraz noty dla piłkarzy i sędziego w poniedziałkowym wydaniu Nowin