Strumyk Malawa przegrał u siebie z Pogonią Leżajsk

Ewelina Nycz
Pogoń Leżajsk kontynuuje zwycięską passę w tym sezonie. Trzeba jednak przyznać, że podopiecznym Tomasza Szmuca w tym meczu dopisało szczęście.

To był chyba nasz najsłabszy mecz - powiedział szczerze trener Pogonii.
Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Strumyka, który dużo lepiej radził sobie na małym boisku i co rusz szarżował pod bramką gości. Szybko zresztą wyszedł na prowadzenie.

Okazji na podwyższenie nie brakowało, ale brakowało precyzji. Strzelali Maciej Dziwisz, Robert Kurosz i Marcin Siciarz, ale pewnie bronił Kamil Sekuła. W 36. i 45. minucie okazję na wyrównanie mieli goście. Najpierw Pawła Klimka zatrzymał Sebastian Koryl, a tuż przed przerwą Mirosław Kalita zakręcił obrońcami jednak jego strzał z bliska tylko otarł się o słupek bramki Strumyka.

Sporo do gry Pogoni wniósł wprowadzony w przerwie Marcin Szmuc - strzelał podawał i dzięki temu było groźnie pod bramką Strumyka. W 54. minucie Roman Fedak wychodził sam na sam, ale zatrzymał go niezgodnie z przepisami Damian Skała. Sędzia Łukasz Kijak podyktował wolnego i odesłał obrońcę gospodarzy do szatni. Ta sytuacja całkowicie odmieniła obraz gry. Od tego momentu zdecydowanie dominowali goście. Strumyk mógł podwyższyć z kontry, ale piłkę po strzale Siciarza z linii bramkowej wybił Łukasz Rogala.

Cztery minuty później goście już prowadzili. Malawianie poderwali się jeszcze w doliczonym czasie gry, ale stać ich było tylko na kontaktowego gola z karnego.
STRUMYK MALAWA - POGOŃ LEŻAJSK 2-3 (1-0)
1-0 Blim (11-karny, po faulu S. Padiaska na Kuroszu), 1-1 Fedak (62-głową, dośrodkowanie M. Szmuca), 1-2 Rogala (64-głową, po wrzutce z wolnego Kality), 1-3 M. Szmuc (81-głową, podanie Błotniego), 2-3 Blim (90-karny, po faulu Piędela na Dziwiszu).

STRUMYK: Koryl - Bieda , Skała , Rajzer (88. Wałek), Kosztyła - Blim , Brudek (31. Ł. Kuczma ), Kurosz , Siciarz (68. D. Kuczma) - Dziwisz , Kozicki (56. Woźniak).
POGOŃ: Sekuła - Krawczyk , S. Padiasek , Rogala , Krasowski (46. Piędel) - Klimek , Błotni (88. Kaszowski), Kalita , Kędzierski (46. M. Szmuc ) - Fedak (81. Misiąg), K. Padiasek.

SĘDZIOWALI: Łukasz Kijak - 5 oraz Tomasz Duda i Marcin Stróż (Stalowa Wola). ŻÓŁTE KARTKI: Brudek, Rajzer - Sekuła, S. Padiasek, Rogala, Kalita, K. Padiasek, Piędel; CZERWONA Skała (54, faul na wychodzącym na czystą pozycję Fedaku). WIDZÓW 500.