Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studenci PWSZ w Krośnie mogą za darmo dokształcać się z matematyki i fizyki

Ewa Gorczyca
PWSZ Krosno
W dodatkowych kursach wyrównawczych z matematyki i fizyki mogą uczestniczyć studenci pierwszego roku kierunków inżynierskich. Dostają też darmowe skrypty. Mają im ułatwić zdawanie egzaminów.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie dla studentów już drugi rok z rzędu prowadzone są kursy, które mają na celu wyrównanie poziomu wiedzy wyniesionej ze szkół ponadgimnazjalnych.

Zajęcia są częścią realizowanego przez uczelnią unijnego projektu "Kurs na gospodarkę! - Program rozwoju PWSZ w Krośnie". Kilkadziesiąt dodatkowych godzin ćwiczeń i wykładów ułatwia studentom uzupełnienie i usystematyzowanie wiedzy oraz wdrożenie do kształcenia na poziomie studiów wyższych. W konsekwencji - łatwiej zdać egzaminy z tych dwóch trudnych przedmiotów, których studenci pierwszego roku często się obawiają.

- Jest pewna przepaść między szkołą średnią a uczelniami wyższymi. Kurs ma za zadanie tę lukę wypełnić - twierdzi Agnieszka Woźniak, która prowadzi kurs z matematyki. - Część materiału w niektórych szkołach średnich jest obcinana, ze względu na brak czasu. Ten kurs to szansa na wyrównanie poziomu między studentami, którzy przychodzą do nas z wielu różnych szkół.

- Kursy bardzo pomagają studentom przetrwać pierwszy rok studiów z matematyki i fizyki i zdać egzaminy. Poprawiają się także oceny. To bardzo dobra inicjatywa - dodaje Renata Bal prowadząca kursy z fizyki.
- Efekty można ocenić na podstawie danych z ubiegłego roku, kiedy to po raz pierwszy takie kursy były realizowane - podsumowuje dr Piotr Lenik, koordynator programu. - Wcześniej pierwszego roku nie zaliczało ok. 20-30 proc, studentów. Obecnie wyraźnie zmniejszyła się liczba studentów, którzy nie zaliczyli tych przedmiotów lub w ogóle nie podeszli do egzaminów.

W każdym z kursów może wziąć udział jedynie po dziewięćdziesięciu studentów. - Zainteresowanie jest dużo większe. Tworzymy więc grupy tzw. wolnych słuchaczy - dodaje Lenik.

W tym roku dla studentów przygotowano też darmowe skrypty. Ich autorami są wykładowcy prowadzący w ramach projektu zajęcia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24