Student WSPiA Mistrzem Polski w kickboxingu

Beata Terczyńska
archiwum WSPiA
Dominik Pazdan, student II roku bezpieczeństwa wewnętrznego w WSPiA zdobył tytuł Mistrza Polski w kickboxingu w kategorii wagowej do 74 kg.

Najwyższe miejsce na podium reprezentant KU AZS Wyższej Szkoły Prawa i Administracji wywalczył podczas zorganizowanych w Warszawie II Akademickich Mistrzostw Polski kick-light. Dominik Pazdan został również wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

W mistrzostwach wzięło udział prawie 100 zawodników z 42 uczelni z całej Polski. Mistrzostwa zorganizowane zostały 16-17.05.2013 r. podczas Juwenaliów Politechniki Warszawskiej. Rywalizacja toczyła się na zasadach Kick Light (forma walki ciągłej z kopnięciami od uda w górę oraz ograniczoną siłą uderzeń), w 16 kategoriach wagowych.

Dominik Pazdan z KU AZS WSPiA startował w kategorii wagowej do 74 kg. Stoczył cztery walki. Wszystkie ułożyły się w pełni po myśli Pazdana. Najlepiej poszło mu w drugim pojedynku, który zakończył już w pierwszej rundzie efektownym kopnięciem obrotowym na głowę. W półfinale wysoko na punkty pokonał Sebastiana Skibińskiego reprezentującego Akademię Obrony Narodowej, a w finale nie dał szans Bartoszowi Frycowi z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsko-Białej.

Oprócz wygranej w swojej kategorii wagowej Dominik został dodatkowo doceniony przez sędziów. Otrzymał tytuł najlepszego zawodnika II Akademickich Mistrzostw Polski w kickboxingu.

Dominik jest studentem II roku studiów stacjonarnych na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w WSPiA. To m.in. mistrz Polski południowej seniorów Kick Light, brązowy medalista mistrzostw Polski K-1 Rules Seniorów, brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów Kick Ligot, brązowy medalista mistrzostw Polski Full Contact seniorów oraz brązowy medalista Polish Open, międzynarodowego Pucharu Polski seniorów Full Contact. Jest również reprezentantem Kadry Narodowej Polski w Kickboxingu.