Studiować w kraju, czy ruszyć w świat? A może studiować w kraju i ruszyć w świat?

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
Uczelnia musi wiedzieć , jak nadążać za zmianami rynkowymi i przygotować studentów zarówno teoretycznie jaki i praktycznie do podjęcia pracy zawodowej. Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie stwarza takie możliwości nie tylko realizując innowacyjne programy kształcenia ale również uczestnicząc od początku w Programie ERASMUS+.

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji działających w obszarze edukacji i szkoleń młodzieży w Europie. Program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży. Największy nacisk w Programie został położony na edukację służącą rozwijaniu umiejętności uczniów, nauczycieli i pracowników oraz poprawy ich sytuacji na rynku pracy. W praktyce Program Erasmus+ umożliwia zagraniczną mobilność – wyjazdy w celach edukacyjnych (np. podjęcia studiów, odbycia praktyki, szkoleń lub zaangażowania się w wolontariat) uczniów, studentów, kadry edukacyjnej oraz wspiera budowę partnerstwa pomiędzy uniwersytetami, szkołami wyższymi i średnimi, przedsiębiorstwami i organizacjami non-profit na rzecz wzmacniania innowacyjności i budowania wiedzy.

Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna oferuje swoim studentom i pracownikom wyjazdy na studia i praktyki oraz wyjazdy szkoleniowe. Dotychczasowe mobilności przebiegały bardzo pomyślnie. Studenci i pracownicy, pomimo początkowej rezerwy i braku pewności siebie wrócili w entuzjastycznych nastrojach.

Joanna Kołodziej, studentka III roku studiów I stopnia na kier. geodezja i kartografia: Dlaczego Hiszpania? Przede wszystkim piękne miejsca, północna część kraju – Asturia, góry nad morzem i …przystojni Hiszpanie ;)
Na Uniwersytecie w Oviedo studiowało się bardzo przyjemnie, wykładowcy byli wyrozumiali, poświęcili nam dużo czasu, to czego obawialiśmy się najbardziej – egzaminy, nie stanowiły problemu.

Hilal Camdevirmez, studentka z Turcji w WSI-E: Erasmus was my biggest dream and I made it real. During one year,
I have collected the most beautiful friendships and memories in Rzeszów. I'm so glad to be here, if I had one more chance, I would come here again! Do Erasmus, and Change Your Life!

Anatolii Nadolskyi, student II roku studiów II stopnia na kier. geodezja i kartografia: Udział w Programie Erasmus+ był dla mnie sukcesem sam w sobie. To, co mi przyniósł, przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Dzięki semestrowi spędzonemu w Turcji, język angielski na stałe zagościł w moim życiu osobistym dzięki przyjaźniom nawiązanym przez te kilka miesięcy, a jestem przekonany, że będzie również ważny w moim życiu zawodowym. Fakt, że opanowałem język angielski na bardzo dobrym poziomie daje mi ogromną satysfakcję.

Mgr inż. Paweł Matuła, Katedra Geodezji: od wielu lat interesuję się zagadnieniami związanymi z geodezją inżynieryjną. Wyjazd związany z prowadzeniem wykładów dla studentów kierunku geodezja i kartografia na Uniwersytecie Technicznym w Koszycach był więc dla mnie jak spełnienie marzeń. Z drugiej strony było to również wyzwanie. Po raz pierwszy miałem poprowadzić wykłady w języku angielskim, jak się później okazało, także w obecności słowackich geodetów. Wyjazd miał więc pokazać czy jestem w stanie przełamać barierę językową, dodatkowo będąc komunikatywnym wykładowcą. Dzięki zrealizowaniu podstawowych celów wyjazdu mogłem nie tylko przełamać wewnętrzne bariery, ale także znacznie wzbogacić mój dorobek dydaktyczny i naukowy. Miałem szansę rozwinąć swoje zainteresowania i bardziej się otworzyć na kontakty zagraniczne.

Dr inż. Przemysław Leń, Katedra Katastru i Geodezyjnego Projektowania Przestrzeni:
wyjazd z Programu Erasmus+ dał mi możliwość poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń prowadzonych badań naukowych jak również podjęcie międzynarodowej współpracy. Pobyt na Słowackim Uniwersytecie Technicznym w Bratysławie uświadomił mi, że warto korzystać z tego rodzaju wyjazdów, gdyż jest to kolejne doświadczenie przydatne w codziennym życiu akademickim. Gorąco zachęcam studentów jak i pracowników naukowych do wyjazdów z Programu Erasmus+.

W maju br. WSI-E gościła również pracowników naukowo-dydaktycznych z Karadeniz Technical University w Trabzon (Turcja) , którzy przeprowadzili zajęcia dla studentów kierunku geodezja i kartografia, zapoznali się z innowacyjnymi technologiami w geodezji, na których pracują studenci oraz… zwiedzili Rzeszów.

Chcesz podjąć studia i przeżyć przygodę swojego życia??? Skontaktuj się z Biurem Współpracy Międzynarodowej WSI-E : Tel. 17/ 866 04 30 wew. 24, e-mail: [email protected], erasmus.wsie.edu.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Nowiny 24