Sukces młodych podkarpackich bokserów na Międzynarodowym Pucharze Polski

Patryk Dudek nie tylko wywalczył złoto, ale został również wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju facebook.com/IrydaMielec
Bardzo dobrze spisali się podkarpaccy bokserzy podczas Międzynarodowego Pucharu Polski U-15 i U-17, który odbył się w dniach 21-26.11 w Ciechocinku.

Zawodnicy z Podkarpacia zgarnęli dziesięć medali, a w tym aż sześć złotych. Bardzo okazale wygląda zwłaszcza dorobek w kategorii U-15, bo tam wywalczyli dziewięć krążków. Warto dodać, że zwycięzca w kategorii 60 kilogramów, zawodnik Irydy Mielec Patryk Dudek został również wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Złote medale w kategorii U-15 wywalczyli:

• 54kg Jan Stulin (Stal Rzeszów)
  • 57kg Aleks Siorek (UKS Gimnasion Boguchwała)
  • 60kg Patryk Dudek (Iryda Mielec)
  • 66kg Samuel Kulik (Stal Rzeszów)
  • 70kg Bartosz Kuroś (Stal Rzeszów)

Srebro padło łupem Wiktora Kąkola ze Stali Rzeszów (57 kg), a brązowe krążki wywalczyli Seweryn Siorek (UKS Gimnasion Boguchwała) w kat. 63 kg oraz Jerzy Armatys (Iryda Mielec) w kat. +90 kg.

Wśród zawodników walczących w kategorii U-17 brąz wywalczył Norbert Parkosz z Irydy Mielec (51 kg).

Z kolei w klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się Stal Rzeszów.