Sukcesy młodych karateków

KATARZYNA SOBIENIEWSKA
NOWA DĘBA. CHEŁM. Czwórka młodych karateków z Klubu Karate Kyokushin z Nowej Dęby: Ligia Serwinowska, Katarzyna Sotkiewicz, Dawid Kiper i Janusz Jaworski reprezentowała miasto na II Ogólnopolskim Turnieju Karate Kykushin, który został rozegrany w Chełmie, 10 listopada.

W turnieju wystartowało 128 zawodników i zawodniczek z 17 klubów w kumite, czyli w walce kontaktowej z ochraniaczami.
I miejsce w kategorii 11 - 12 lat zajęła Ligia Serwinowska, która pokonała w finale zawodniczkę z Tomaszowa Lubelskiego. Janusz Jaworski po czterech wygranych walkach zajął I miejsce w kategorii 13 - 14 lat wygrywając w finale z zawodnikiem gospodarzy.
Drużynowa nowodębska ekipa karateków zajęła III miejsce. W ogólnej punktacji pokonały ją drużyny z Lublina i Chełma.
14 listopada zawodnicy startujący w Olimpiadzie Młodzieży w Opolu, Katarzyna Sotkiewicz (II miejsce) i Bartosz Bytom (III miejsce) oraz trener KKK Nowa Dęba Ryszard Kiper zostali zaproszeni do Rzeszowskiej Filharmonii na coroczne podsumowanie i wręczenie odznaczeń i nagród za osiągnięcia w młodzieżowym współzawodnictwie sportowym.
2 grudnia zawodnicy KKK Nowa Dęba wystartują w III Mistrzostwach Podkarpacia Karate Młodzików i Kadetów w Łańcucie.