Sumo. Kamil Ochał najlepszy w Polsce

Marcin Jastrzębski
Zawodnicy Syreny Gnojnica zgarnęli sporo medali podczas MP w w Strzelcach Opolskich. W tle po lewej: Kamil Ochał, na pierwszym planie Damian Ochał (foto przed finałową walką Damiana o mistrzostwo Europy 2008). Archiwum klubowe
Złoty medal mistrzostw Polski w sumo rozgrywanych w Strzelcach Opolskich wywalczył Kamil Ochał (kat. 80 kg). W finałach mistrzostw walczyły faworytki swych kategorii wagowych - Barbara Godek (50 kg) i Karolina Pieprzak (55 kg.)

Niestety, obie niespodziewanie przegrały i musiały zadowolić się srebrnymi medalami. Mimo porażek będą reprezentować Polskę w majowych mistrzostw Europy.

Pozostali zawodnicy Syreny Gnojnica - Andrzej Kujda (60 kg) wywalczył 5. miejsce a Marcin Ptaszek (90 kg) 9. miejsce.

Rozegrano także drugi Puchar Polski seniorów, który stanowił eliminację do mistrzostw Europy młodzieżowców i seniorów. Rewelacyjnie w najlżejszej kategorii (do 70 kg) walczył Paweł Pieprzak - zdobył złoty medal.