Superliga kobiet. Eurobud JKS Jarosław pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski

Aleksandra Dorsz (z piłka) wraz z koleżankami pozostaje w grze o 4 miejsce na koniec sezonu. Grzegorz Kostka
Eurobud JKS jeśli chce zając 4 miejsce musiał ten mecz wygrać, goście zaś wiedzieli, że wygrywając w Jarosławiu zapewniają sobie czwartą lokatę. Po meczu cieszyły się jarosławianki, które pozostały w grze o czwarty plac.

Pierwsze pięć minut były dość nerwowe, w tym okresie padły tylko cztery bramki. W kolejnych minutach drużyny zdobywały gole seriami, a po kwadransie miejscowe prowadziły 6:4. Czarno-niebieskie na tyle wyregulowały celowniki, że po chwili miały już pięć bramek przewagi. Do końca pierwszej połowy gospodynie trzymały wynik i pozwoliły przyjezdnym odrobić tylko jedną bramkę.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Piotrcovia, która w 36 minucie zniwelowała dystans do jednego trafienia, a w 40 wyszła na prowadzenie. Eurobud JKS po kilku minutach otrząsnął się z niemocy i po trzech bramkach z rzędu Sylwii Matuszczyk ponownie objął prowadzenie, a po dwóch trafieniach Lesii Smolinh zrobiło się 30:27. Czas wzięty przez trenerkę Piotrcovii nie wiele zmienił, bo gospodynie nie zamierzały przestać trafiać.

Eurobud JKS Jarosław - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:32 (16:12)

Eurobud JKS: Kukharchyk, S. Kubisztal, Kordowiecka – Zimny 3, Gadzina, Mokrzka 3, Matuszczyk 5, Nestsiaruk 6, Dorsz 3, Smolinh 5, Volovnyk 1, Gliwińska 7, Bancilon, Kozimur, Strózik, Trawczyńska 3. Trener Michał Kubisztal.

Piotrcovia: Opelt, Suliga, - Drażyk 7, Radushko, Oreszczuk 2, Królikowska, Polaskova 7, Grobelna 5, Jasińska, Sobecka, Trbović 2, Szczepanek 3, Świerczek, Waga 1, Jureńczyk 1, Martins 4. Trener Agata Cecotka.