Superliga kobiet. Eurobud JKS Jarosław zgodnie z planem pokonał Ruch Chorzów [ZDJĘCIA]

Eurobud JKS Jarosław (niebiesko-czarne stroje) bez problemowo ograł Ruch Chorzów. Grzegorz Kostka
Eurobud JKS Jarosław miał wygrać z Ruchem i za bardzo się nie zmęczyć. Przed jarosławiankami teraz maraton ligowo pucharowy.

Chorzowianki dzielnie się trzymały tylko w pierwszych minut, kiedy to w były wstanie utrzymywać dystans jednej bramki. Z czasem czarno-niebieskie złapały swój rytm gry, a jak podkręciły tempo raz po raz dziurawiły siatkę w chorzowskiej bramce. Po kwadransie było 10:6, a następne minuty przyniosły skuteczne interwencje Weronki Kordowieckiej w bramce jarosławianek oraz szybkie kontry gospodyń zamieniane na bramki, czego efekt dziewięć bramek na plusie w 30 minucie.

Zdobywanie bramek w drugiej połowie rozpoczęła Aleksandra Dorsz, a że przyjezdne popełniały proste błędy w ataku i traciły piłkę po pięciu minutach zespół z miasta nad Sanem miał już 13 bramek przewagi a po kwadransie drugiej odsłony było 29:13. Ostatni kwadrans przyniósł próby nie zawsze udane rzutów do pustej chorzowskiej bramki (Ruch próbował grać z jedną zawodniczką więcej w ataku)i ogólnie radosnego szczypiorniaka, w którym było dużo biegania i rzucania.

Eurobud JKS Jarosław - Ruch Chorzów 36:23 (19:10)

Eurobud JKS: Kukharczyk, Kordowiecka – Zimny 4, Mokrzka 2, Kozimur, Smolinh 8, Trawczyńska 6, Bancilon 2, Nestsiaruk 1, Gadzina 2, Volovnyk 1, Gliwińska 5, Dorsz 2, Strózik 2, Matuszczyk 1 trener: Michał Kubisztal

Ruch: Ciesiółka, Knapik – Iwanowicz 1, Polańska 1, Gryczewska, Kolonko 1, Masiuda, Masalova 9, Doktorczyk, Stokowiec 3, Sytenka 1, Wiśniewska 2, Miłek 1, Jasinowska 4, Bury, Kiel trener: Ivo Vavra

Kary: 8 i 10 min.