Superliga kobiet. Handball JKS Jarosław kontra Piotrcovia. Inauguracja sezonu w Jarosławiu

kostek
Jarosławianki inaugurują nowy sezon w roli gospodarzy meczem z Piotrcovią.
Jarosławianki inaugurują nowy sezon w roli gospodarzy meczem z Piotrcovią. Handball JKS Jarosław
Po letniej przerwie Superliga kobiet wraca do Jarosławia. W pierwszym meczu w roli gospodarza Handball JKS Jarosław spotka się dziś z Piotrcovią.

Kibicom piłki ręcznej nie trzeba przypominać, że spotkania z ekipą z Piotrkowa Trybunalskiego nigdy dla jarosławianek łatwe nie były. W pierwszej kolejce najbliższy rywal czarno-niebieskich ograł beniaminka z Kalisza 36:24, prezentując znakomita formę w drugiej połowie spotkania wygrywając ją 21:9. Formą strzelecką błysnęła Justyna Świerczek rzucając osiem bramek. Na listę strzelczyń wpisało się aż dziesięć zawodniczek, co w pełni pokazuje jak wyrównany jest zespół z Piotrkowa i jak ciężki mecz czeka zespół z miasta nad Sanem. Jarosławianki w poprzedniej kolejce zremisowały w regulaminowym czasie w Koszalinie. Niestety w rzutach karnych lepsze okazały się gospodynie, ale z jednego punkty oraz tylko 17 straconych bramek też trzeba być zadowolonym. Zespół zbudowany praktycznie od nowa w przerwie letniej potrzebuje czasu, aby się zgrać. Jeśli czarno-niebieskie zagrają w defensywie podobnie jak w Koszalinie, a do tego niesione dopingiem swoich kibiców poprawią skuteczność w ataku, to jest duża szansa na urwanie punktów Piotrcovii.

- Już w sobotę pierwszy mecz w tym sezonie we własnej hali. Po ostatnim meczu pozostał niedosyt. Przed własną publicznością znów damy z siebie wszystko, a z ich wsparciem możemy powalczyć o pierwsze 3 punkty w tym sezonie

- mówi Kinga Strózik, obrotowa jarosławianek.

Jak będzie przekonamy się w sobotę wieczorem. Początek meczu o 18, transmisja na platformie emocje.tv.