Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno po raz kolejny przegrało

Sebastian Czech
Miasto Szkła okazało się słabsze we własnej hali od Żaka Koszalin
Miasto Szkła okazało się słabsze we własnej hali od Żaka Koszalin Jakub Czech
- Głowa by chciała, ale nogi zawodzą. Naprawdę trudno nam utrzymać tempo gry, zwłaszcza kiedy mecze się nawarstwiają, nie ma możliwości na regenerację sił. Może nie powinniśmy usprawiedliwiać porażek kontuzjami w zespole, lecz łatwo z tego powodu nie mamy i to są fakty – powiedział po meczu Roman Janik, najskuteczniejszy wśród graczy Miasta Szkła Krosno w tym spotkaniu.

Rzeczywiście długotrwałe urazy w tym sezonie to prawdziwa plaga Miasta Szkła. Od dawna na parkiecie z tego powodu nie widać Santiago Vauleta, przez kolejne dwa tygodnie drużyny nie wzmocni Julian Jasiński, zaś do tego duetu dołączył Dawid Zaguła. Wrócił co prawda do składu na mecz z Żakiem Szymon Szymański, jednakże daleki był od swojej prawdziwej dyspozycji.

Z tegoż powodu krośnianie grali w siedmioosobowym składzie, do przerwy dotrzymując kroku rywalom. Później do głosu doszli już goście, nie tracą animuszu do końca spotkania. – Wcale nie

wygraliśmy łatwo. Na początku znakomicie grali Darek Oczkowicz i Romek Janik, ciężko nam było odskoczyć, zapewnić sobie większą przewagę punktową. Udało się to dopiero w drugiej połowie, dzięki czemu przejęliśmy inicjatywę nad wydarzeniami na boisku. Wszyscy zagrali na wysokim poziomie, dla nas punkty w Krośnie mają olbrzymie znaczenie, ponieważ ostatnio różnie nam się wiodło – podsumował spotkanie Piotr Ignatowicz, trener Żaka Koszalin.

Na koniec podkreślmy, że z biletów oraz datków zebrano podczas meczu 2,5 tysiąca złotych z przeznaczeniem na uchodźców z Ukrainy.

Miasto Szkła Krosno - Żak Koszalin 64:82

Kwarty: 16:17, 18:22, 13:21, 17:22.

Miasto Szkła: Oczkowicz 16 (4x3), Janik 20 (3x3), Sobiech 5, Ciesielski 17 (1x3), Szymański 2 oraz Rompa 0, Dawdo 4. Trener Radosław Soja.

Żak: Tomaszewski 19 (2x3), Sewioł 8, Dłoniak 19 (3x3), Pryć 4, Harris 15 oraz Lungwana 6, Naczelnis 0, Zarzeczny 7 (1x3), Czyż 4. Trener Piotr Ignatowicz.