Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno wygrało u siebie z Energa Kotwicą Kołobrzeg [RELACJA, ZDJĘCIA]

Sebastian Czech, Jakub Czech
Kontuzja Piotra Wielocha osłabiła Miasto Szkła, ale mimo problemów gospodarze zdołali wygrać.

Trzy i pół minuty zaledwie zagrał w tym meczu jeden z czołowych zawodników Miasta Szkła, Piotr Wieloch. Rozgrywający krośnian, bardzo skuteczny w ostatnich spotkaniach, walczył o piłkę z jednym z rywali i uderzony w łuk brwiowy musiał opuścić parkiet. Po opatrzeniu pojechał do szpitala na szycie rany, zaś obowiązki pierwszego rozgrywacza przejął Damian Ciesielski. I podkreślić należy, że z wyzwaniem całkiem nieźle sobie poradził, rozprowadzając umiejętnie akcje gospodarzy.

Zresztą cała drużyna Miasta Szkła zaprezentowała solidny, wysoki poziom, w zasadzie bez słabych punktów. Nawet jeśli któryś z zawodników miał gorszy fragment,

to zmiennicy brali ciężar na własne barki, dzięki czemu miejscowi mogli odskoczyć w trzeciej kwarcie na dystans kilkunastu punktów (najwyższe prowadzenie 67:50), zaś w ostatniej odsłonie w pełni kontrolować przebieg wydarzeń na boisku i utrzymywać wypracowaną przewagę.

Ponownie z jak najlepszej strony pokazał się Dariusz Oczkowicz, natomiast pozytywnie zaskoczył Bartosz Ciechociński, najlepszy snajper Miasta Szkła w tym meczu. Pod koszem, zarówno własnym, jak i rywali znakomicie czuł się Maciej Żmudzki, finalizując często efektownym wsadem akcje kolegów. Rzutami celnymi z dystansu natomiast imponował wspomniany już Oczkowicz, a że najwięcej z nich trafił w trzeciej i na początku czwartej kwarty, to w najwyższym stopniu przyczynił się do sukcesu krośnian.

Miasto Szkła Krosno 80

Energa Kotwica Kołobrzeg 66

Kwarty: 16:16, 17:15, 28:19, 19:16.

Miasto Szkła: Oczkowicz 19 (5x3), Czujkowski 6, Ciechociński 24 (1x3), Żmudzki 14, Wieloch 2 oraz Szczypiński 6, Ciesielski 9, Krzywdziński 0. Trener Marcin Radomski.

Kotwica: Robak 19 (3x3), Wyszkowski 4, Pawlak 7 (1x3), Kulon 8, Marek 0 oraz Kruszczyński 2, Struski 9, Stankowski 10 (2x3), Sadło 7. Trener Nikołaj Tanasiejczuk.